Naga MarketsDolar wspiera amerykańską gospodarkę, kurs (EUR/USD) na miesięcznych minimachZbliżająca się perspektywa pakietu fiskalnego w USA poprawia sentyment rynkowy, a S&P 500 wczorajszą sesję zakończył na plusie. Wzrosty napędzane były głównie przez spółki technologiczne. Przygotowywany przez administrację prezydenta elekta pakiet fiskalny ma wynieść 2 bln USD, czyli więcej niż pierwotnie szacowano. Jeszcze szczegóły mamy poznać w dalszej części dnia, co powinno utrzymywać uczestników rynków w dobrych nastrojach.

Dolar się umacnia, jego dalsza kondycja będzie zależała od szefa Fed

Przegłosowany przez Izbę Reprezentantów już drugi raz impeachment Trumpa nie ma większego znaczenia, bowiem jak na razie nie ma zgody do przeforsowania go przez senat. W dniu dzisiejszym inwestorzy nie powinny zapominać o wieczornym przemówieniu Powella, który będzie miał szansę wypowiedzieć się na temat dalszych perspektyw polityki monetarnej w USA. Uwzględniając poprzednie wypowiedzi szefa Fed i nawoływania przez niego do konieczności wprowadzenia pakietu fiskalnego, trudno aby teraz zakomunikował, że zmiana polityki finalnej będzie prowadziła do zaostrzenia ze strony Fed. Wielokrotnie komunikował on, że zadaniem banku centralnego jest obecnie zapewnienie gospodarce jak najkorzystniejszych warunków do odbudowy po pandemii. Utrzymanie przekazu w tym tonie byłoby pozytywnym impulsem dla Wall Street.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak na razie nadzieje na większe wsparcie dla gospodarki podniosły również amerykańskie rentowności i notowani dolara. Dalsza kondycja amerykańskiej waluty uzależniona będzie od komunikaty jaki popłynie ze strony szefa Fed. Utrzymanie status quo powinno ograniczyć presję na aprecjację dolara. Postrzegana na przedstawicielkę gołębiego skrzydła Fed Lael Brainard zakomunikowała, że tempo skupu aktywów pozostanie niezmienione jeszcze przez długi czas. Kurs EURUSD znajduje się miesięcznych minimach w okolicach 1.2150, a prawa USDJPY wraca powyżej 104.

Na rynku surowcowym pozytywny sentyment w przypadku notowań ropy jest utrzymywany, a baryłka WTI wyceniana jest powyżej 53 USD. Jak wynika z Wczorajszych danych amerykańskiego Departamentu Energii poziom stanów magazynowych ropy ponownie zmniejszył się w ubiegłym tygodniu, tym razem o 3.2 mln baryłek. Z rynkowego punktu widzenia istotną kwestią jest również utrzymanie wydobycia w USA w tygodniu kończącym się 8 stycznia na niezmienionym poziomie 10.3 mln baryłek dziennie. Jest to pozytywny sygnał dla notowań ropy. Zbliżamy się bowiem do poziomów, przy których amerykańscy producenci stają się rentowni i mogliby tym samym zwiększać podaż. Złoto stabilnie czeka w okolicach 1850 USD za uncję na przekaz jaki popłynie ze strony Powella oraz szczegóły pakietu fiskalnego w USA.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here