Naga MarketsPo spadku pary EUR/USD do nowego trzymiesięcznego minimum 1,18 analitycy z Bank of America (BofA) powtórzyli swoje skrajne niedźwiedzie nastawienie na główną parę walutową. W ich ocenie „edek” zmierza w kierunku poziomu 1,15, najniższego od lipca 2020 r. Podobnego zdania są ekonomiści z OCBC Banku którzy twierdzą, że kurs euro (EUR/USD) będzie spadać w drugiej połowie roku, ponieważ Europejski Bank Centralny (EBC) ma pozostać bardziej „gołębi” w porównaniu z Rezerwą Federalną.

Kurs euro: Bank of America najbardziej niedźwiedzi na EUR/USD

Najnowszy raport BofA zwraca uwagę na optymistyczne dane z USA i jastrzębi Fed, które potwierdzają dobre wyniki dolara w tym roku. W raporcie zawarto również wykres dzienny na terminalu Bloomberga i podkreślono, że poziom 1,15 jest najbardziej spadkową prognozą na EUR/USD wśród największych banków inwestycyjnych.Warto zauważyć, że nastroje związane z awersją do ryzyka spowodowały ostatnio powrót inwestorów do „bezpiecznych przystani”, wspierając dolara i ciągnąc w dół waluty Antypodów. Wydaje się jednak, że złoto pozostaje mniej dotknięte silniejszym dolarem ze względu na jego funkcję gromadzenia wartości – napisano w raporcie.

Kurs EUR/USD spadnie w drugiej połowie 2021 r. – OCBC

Narastają rozmowy o pozytywnym wpływie ponownego otwarcia gospodarek po lepszych wynikach wskaźników makroekonomicznych w strefie euro, co może być czynnikiem wspierającym wspólną walutę. Wydaje się jednak, że dynamika wzrostowa EUR jest ograniczona, jeśli chodzi o pozytywne niespodzianki w zakresie danych, zwłaszcza w odniesieniu do USA.

Zalecamy pozostać zasadniczo podejrzliwym w stosunku do pozytywnych argumentów euro opartych na lepszych wynikach makro UE – napisano w raporcie.

Zakupy w ramach programu PEPP mogą zostać spowolnione w IV kwartale 2021 r., ale nie jest to pewne, biorąc pod podział między jastrzębiami i gołębiami w EBC. Warto pamiętać, że PEPP jest tylko jednym z kilku programów zakupu aktywów, a inne programy wciąż trwają.

Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się, że ekspansja bilansu EBC będzie nadal wyprzedzać Fed. To potwierdza nasz strukturalny negatywny pogląd na euro w drugiej połowie 2021 r. Społeczność inwestycyjna jest nastawiona długo na euro, co sugeruje znaczne możliwości spadków EUR w przypadku zmiany nastrojów – podkreślono.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wskaźnik rsi | cena akcji pgnig dzisiaj | btc kurs wykres | mbank notowania | akcje enea | kurs krypto | biomed kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here