Naga MarketsPiątkowa publikacja dobrych danych dotyczących rynku pracy w USA za maj pokazała przyzwoity poziom poprawy, ale nie na tyle, by wzbudzić obawy, że Fed powinien wkrótce zacząć ograniczać swój program skupu aktywów. Chociaż może nie być pilnej potrzeby, aby Fed zmniejszał tempo, debata na temat harmonogramu jakiegokolwiek ograniczenia QE pozostanie dominującym tematem rynkowym. Z drugiej strony głównym ryzykiem dla euro w nadchodzącym tygodniu będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w czwartek. Jane Foley, strateg walutowy w Rabobanku, spodziewa się, że para EUR/USD spadnie poniżej 1,20 w ujęciu trzymiesięcznym.

  • Debata na temat inflacji w USA i zmniejszania programów stymulacji przez Fed będzie nadal dominować nastroje rynkowe
  • Przepływy do EUR mogą być zagrożone, jeśli Fed położy większy nacisk na zmniejszanie się w dalszej części roku
  • Gołębie komentarze ze strony urzędników EBC odsunęły w dal oczekiwania na wczesne ograniczenie łagodzenia ilościowego
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

EUR/USD spadnie poniżej 1,20, gdy zbliża się posiedzenie Fed – Rabobank

Sierpniowe sympozjum Fed w Jackson Hole może stanowić tło dla poważniejszej dyskusji na temat zacieśniania monetarnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieuniknione jest, że debata na temat inflacji w USA i zmniejszania programów stymulacji przez Fed będzie nadal dominować nastroje rynkowe w nadchodzących miesiącach. Powściągliwy ton informacji o zatrudnieniu w USA z zeszłego tygodnia sugeruje, że na razie dolar może pozostać w defensywie – napisano w raporcie.

O ile wiele dobrych wiadomości jest już wycenionych, przepływy do EUR mogą być zagrożone, jeśli Fed położy większy nacisk na zmniejszanie się w dalszej części roku, a rentowności obligacji USA odpowiednio wzrosną.

Ze względu na to, że oczekiwania na dalsze działanie Fed mogą w pewnym momencie silnie wzrosnąć, spodziewamy się, że USD znajdzie wsparcie w dalszej części roku, a EUR/USD spadnie poniżej 1,20 EUR/USD w perspektywie trzymiesięcznej – dodano.

Kurs euro (EUR/USD): EBC będzie tłumił rentowności w strefie euro – MUFG

Poprawiające się perspektywy wzrostu raczej nie okażą się wystarczające, aby skłonić EBC do ogłoszenia spowolnienia tempa zakupów QE. Niedawne gołębie komentarze ze strony urzędników EBC odsunęły w dal oczekiwania na wczesne ograniczenie łagodzenia ilościowego. Większość ekonomistów prognozuje teraz, że EBC ogłosi we wrześniu wolniejsze zakupy QE – napisano w raporcie.

Oczekuje się również, że EBC opublikuje wnioski z przeglądu strategii polityki pieniężnej we wrześniu, co wydaje się być głównym ryzykiem. Niechęć EBC do tak szybkiego spowolnienia zakupów odzwierciedla obawy dotyczące ryzyka przedwczesnego zaostrzenia warunków finansowych i w efekcie osłabienia ożywienia.

Oczekujemy, że EBC zasygnalizuje w przyszłym tygodniu, że „zakupy zostaną utrzymane w obecnym tempie”. Reakcja rynku powinna być ograniczona, ponieważ rentowności w strefie euro już spadły w ostatnich tygodniach. W ciągu pierwszej godziny po dwóch ostatnich decyzjach w sprawie polityki EBC euro nieznacznie się osłabiło. Tym razem spodziewamy się podobnej reakcji – dodano.

invest

Niedawno pojawiła się rozbieżność między stanowiskami EBC a amerykańskim Fed, który zasygnalizował chęć przedyskutowania ograniczenia QE na nadchodzących spotkaniach. Pomoże to stłumić dynamikę wzrostową EUR/USD.

Jednak zmiany te nie są wystarczające, aby zmienić nasze zwyżkowe perspektywy dla pary w perspektywie krótkoterminowej – podkreślono.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: oncoarendi akcje | kurs dolara australijskiego do pln | kurs biomed | giełda forum | maxitrade login | orlen kurs | allegro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here