Naga Markets

Kurs euro spadnie do 1,10 dolara. ING prognozuje deprecjację EUR/USDCzytasz właśnie kolejny newsletter z nowej serii „Okazje tygodnia na rynkach”, w którym co poniedziałek będziemy zwracać uwagę na ciekawe sytuacje techniczne na najpopularniejszych instrumentach. Pamiętaj, że „pogoda na rynkach”  zmienia się dynamicznie i w momencie lektury – może być już za późno na wejście!

  • Psychologia w TradinguDOŁĄCZ DO WEBINARU i przeprogramuj swój umysł, aby odnieść sukces
  • Dołącz do Purple Trading i doświadcz tradingu z najnowocześniejszą technologią, doskonałymi warunkami handlowymi i szeroką gamą instrumentów CFD

USD/JPY w rejonie istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, iż zgodnie z moją ubiegłotygodniowa projekcją, kurs dolara powrócił w rejon wcześniej pokonanego wsparcia (teraz oporu) w wysokości 130,60 USD.

Biorąc pod uwagę, iż kurs tej pary utrzymuje się od pewnego czasu w trendzie spadkowym, którego katalizatorem jest w głównej mierze polityka monetarna amerykańskiej rezerwy federalnej oraz ostatnie działania Banku Japonii, wysoce prawdopodobne wydaje się, że obserwowane w ostatnim czasie odbicie wzrostowe jest jedynie kolejną korekta, po zakończeniu której rynek może powrócić na ścieżkę spadków.

Jeżeli więc w najbliższym czasie pojawi się silna presja podażowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie obecnie testowanego oporu, wówczas kurs dolara mógłby osunąć się nawet w kierunku 126,80 USD.

HANDLUJ walutami w Purple Trading

Kurs dolara spadnie do 4,25 zł?

Za potencjalnym spadkiem kursu dolara amerykańskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary USD/PLN.

Kurs dolara spadł od 28 września ub.r. o niemal 74 grosze. Wyprzedaż ta doprowadziła do pokonania kilku istotnych stref wsparcia, z których ostatnia zlokalizowana była w rejonie 4,37 zł. 

AVA Trade

Obserwowane na przestrzeni ostatnich dni odbicie wzrostowe doprowadziło do re-testu tej strefy, gdzie jednak po raz kolejny pojawiła się już reakcja podażowa. Jeżeli więc spadki będą kontynuowane, notowania amerykańskiej waluty mogłyby osunąć się nawet w okolice 4,25 zł. 

Nasdaq wraca na ścieżkę wzrostów

Spadek kursu greenbacka napędza także wyraźne odbicie na notowaniach amerykańskich akcji. Indeks Nasdaq wzrósł bowiem w ostatnim czasie o niemal 12 proc.

Na uwagę zasługuje fakt, iż zwyżka ta doprowadziła do pokonania kilku istotnych poziomów oporu, z których dwa ostatni, tj. horyzontalny poziom w wysokości 11 255 punktów oraz linia tendencji spadkowej zostały już przetestowane i odrzucone od góry (jako wsparcia).

W najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy więc kontynuacji tendencji wzrostowej w kierunku listopadowych szczytów.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułOstatnia podwyżka stóp Banku Kanady? CAD w tyle za walutami surowcowymi
Następny artykułKurs EUR/USD testuje 1,09. Czy rynek słusznie odchodzi od dolara?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.