Naga Markets

Mocne zamknięcie na Wall Street w piątek, które jednocześnie doprowadziło do naruszenia szeregu ważnych krótkoterminowych oporów, zostało zinterpretowane jako sygnał do powrotu fali większej akceptacji ryzyka. Dobry sentyment w Azji (również na fali informacji z Chin o planach znoszenia obostrzeń, oraz programach wsparcia dla gospodarki) prowadzi do sytuacji w której w poniedziałek rano dolar jest słabszy na szerokim rynku. Wyjątkiem w G-10 jest tylko jen, na co wpływ miały słowa szefa Banku Japonii – Haruhiko Kuroda stwierdził, że ostatnia słabość jena nie ma wpływu na politykę prowadzoną przez bank centralny – w efekcie USDJPY jest bliski wyłamania się górą z kanału spadkowego.

  • Rynki akcji zaliczają mocne odbicie, co przekłada się na słabszą pozycję dolara.
  • W tym tygodniu czekamy na podwyżki stóp procentowych zobaczymy na Węgrzech (wtorek), oraz w Kanadzie (środa). 
  • Chiny – powrót smoka? Czy warto zainteresować się przecenionymi chińskimi aktywami?– Pośród G-10 najsilniejsze są dzisiaj waluty Antypodów, korony skandynawskie, dolar kanadyjski, oraz euro, chociaż zmiany nie są szczególnie duże – najmocniejszy AUDUSD zyskuje 0,32 proc. Na szerokim rynku zdecydowanie zwycięża juan z wynikiem 0,85 proc. za sprawą wspomnianych, dobrych informacji z Chin – komentuje Marek Rogalski.

Dzisiaj w kalendarzu uwagę zwrócą indeksy koniunktury w strefie euro (godz. 11:00), oraz szacowania inflacja HICP z Niemiec (godz. 14:00). Jednocześnie w USA giełdy nie pracują ze względu na obchody Dnia Pamięci. Ciekawej zrobi się jutro – w nocy napłyną odczyty indeksów PMI z Chin, a przed południem poznamy finalne odczyty PKB z kilku europejskich krajów, oraz szacunki dla inflacji HICP w strefie euro.

Co dalej? Osłabienie dolara nie jest szczególne duże, rynki wiszą na dobrym sentymencie z giełd, ale dzisiaj już Wall Street nie pracuje. To może sprawić, że w kolejnych godzinach amerykańska waluta może próbować nieco odrobić straty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia akcje opinie | kur dolara | ccc cena akcji | frank euro | gpw amica | akcje ciech | notowania sp500 |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułCena ropy Brent w górę 8. sesję z rzędu, embargo na ropę z Rosji może rozpędzić rajd
Następny artykułUpadek Terra (LUNA) rozpoczęło 7 portfeli krypto, twierdzi firma Nansen
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here