Naga MarketsDolar we wtorek: AUD/USD w dół po RBA, EUR/USD testuje 1,20Bank Australii zaskoczył dzisiaj zmianami w programie QE, który miał zacząć wygasać od kwietnia. Jednocześnie wysłał wyraźny przekaz, że stopy procentowe nie ulegną zmianie przynajmniej do 2024 r. To “gołębie” akcenty, które mogą rzutować na postrzeganie dolara australijskiego, ale w globalnej rzeczywistości w jakiej jesteśmy, nie dają one jakiegoś mocnego kontrastu AUD z innymi walutami.

Dolar we wtorek: RBA popsuł nastroje, ale czy na długo?

Technicznie kurs AUDUSD jest poniżej oporu przy 0,7637, który został naruszony kilka dni temu. Próby powrotu ponad ten poziom nie są na razie trwałe. To może sugerować pogłębienie korekty na co wskazywałyby też dzienne wskaźniki. Ale globalny sentyment może się zmienić, jeżeli rynki akcji wejdą w kolejną falę wzrostową. Wtedy powróci też apetyt na ryzykowne waluty, do których zalicza się też AUD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny AUDUSD

Wczoraj wieczorem notowania ponownie znalazły się w okolicach, które w styczniu zatrzymywały spadki. Wtorek przynosi nieznaczne odbicie, ale pozostajemy poniżej poziomu 1,21. Powodem wczorajszej słabości euro były doniesienia nt. przerwania rozmów nad budową nowego rządu we Włoszech. Pośrednio mógł być to także pretekst, gdyż znając realia włoskiej polityki, to taki styl negocjacji jest czymś naturalnym i rynki nie powinny przywiązywać do tego, aż takiej uwagi.

Wykres dzienny EURUSD

Technicznie EURUSD jest w ciekawym miejscu. Złamanie 1,2050 zepchnie nas szybko w stronę 1,20, natomiast wybicie ponad 1,21, doprowadzi do ponownego testowania okolic 1,2135 i dalej 1,2176. Uwagę zwraca zerwanie korelacji na EURUSD z tym, co dzieje się na Wall Street, co jednak może być krótkotrwałe.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs | blik co to | kurs funta szterlinga | analiza giełdowa | bitcoin giełda wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here