Naga Markets

Decyzja w sprawie stóp Fed w przyszłym tygodniu będzie kolejnym ważnym wydarzeniem dla rynku walutowego. W opinii ekonomistów z Commerzbanku utrzymująca się niepewność nadal działa na korzyść dolara amerykańskiego. Podobnego zdania są eksperci z MUFG Banku którzy oczekują, że „greenback” będzie miał nadal solidne fundamenty. Indeks DXY oscyluje pod koniec tygodnia niedaleko wieloletnich maksimów przy poziomie 110,00.

  • W opinii ekonomistów utrzymująca się niepewność nadal działa na korzyść dolara amerykańskiego
  • „Greenback” nadal korzysta z bezpiecznych przepływów w ostatnim dniu handlowym tego tygodnia
  • Warunki finansowe najprawdopodobniej pozostaną niekorzystne dla ryzykownych aktywów
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading, wiodący broker pod względem ilości zyskownych traderów. Odkryj sekret stojący za zyskownym handlem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Fed: Niepewność co do mediany poziomów stóp wspiera na razie dolara – Commerzbank

Znaczna rewizja w górę projekcji stóp procentowych bankierów centralnych Fed w przyszłym tygodniu jest nieunikniona – niezależnie od tego, czy będzie to 75 czy 100 punktów bazowych – napisano w raporcie.W ocenie ekspertów główna niepewność dotyczy tego, czy Fed również spodziewa się wyższych średnich stóp procentowych niż obecnie wycenia rynek (około 4,5%).

Ta niepewność prawdopodobnie na razie wesprze dolara – dodano.

CO TRZECI KLIENT PURPLE TRADING JEST RENTOWNY. SPRAWDŹ DLACZEGO

Perspektywy dolara amerykańskiego stają się coraz korzystniejsze – MUFG

Dolar nadal korzysta z bezpiecznych przepływów w ostatnim dniu handlowym tego tygodnia. Ekonomiści z MUFG Banku oczekują, że „greenback” będzie miał nadal solidne fundamenty.

Dodając do tego napływ danych w tym tygodniu, które wskazują na spowolnienie gospodarki, istnieją powody, dla których Fed będzie trzymał się obecnego tempa zacieśniania polityki pieniężnej. Sprzedaż detaliczna za sierpień nie wykazała wzrostu, podczas gdy dane za lipiec zostały zrewidowane wyraźnie w dół – wskazano.

Produkcja również wyraźnie zwolniła w sierpniu, a sentyment do przemysłu w Nowym Jorku i Filadelfii pozostał negatywny. W tym tygodniu nie mieliśmy danych o nieruchomościach, ale rynek mieszkaniowy gwałtownie słabnie.

XTB

Ze względu na planowaną podwyżkę Fed o prawdopodobnie kolejne 175 punktów bazowych przed końcem roku, spodziewamy się, że warunki finansowe pozostaną ogólnie niekorzystne dla ryzykownych aktywów, co wyraźnie wskazuje na to, że głównym beneficjentem pozostanie dolar amerykański – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here