Naga MarketsIndeks USD

Odbicie na rynku dolara amerykańskiego, które rozpoczęło się w miniony piątek jest w obecnym tygodniu kontynuowane. Jednak ruch ten ma już mniejszą dynamikę. Dodatkowo, jak widać na poniższym wykresie indeksu dolarowego, testujemy już ważną strefę krótkoterminowych oporów i jeśli obecne umocnienie USD ma być tylko korektą, to obecnie ruch ten powinien się wypełniać.

EUR/USD

Uwzględniając powyższe, można zakładać, że testujący obecnie wsparcia eurodolar powinien w ciągu najbliższych godzin wykazywać tendencję co najmniej do korekcyjnego odbicia.

Za takim scenariuszem przemawiają również pozytywne dywergencje budujące się na wskaźnikach impetu, co pokazałem wyżej. Od dynamiki i struktury ewentualnego odbicia zależeć będą dalsze projekcje dotyczące tego rynku. Więcej o szerszym obrazie EUR/USD pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym. Co zanegowałoby odbicie z obecnych poziomów cenowych? Dla mnie takim zanegowaniem byłoby pokonanie okolic 1.2330, gdzie znajduje się 61 % zniesienie ostatniej struktury wzrostowej. W takim przypadku ruch w dół mógłby się przeciągnąć nawet do strefy 1.2205-1.2167, której genezę pokazałem wyżej.

GBP/USD

Podobne wnioski można wysunąć analizując wykres pary GBP/USD, gdzie po odbiciu od górnego ograniczenia konsolidacji wypełniamy już na wykresach krótkoterminowych jak się wydaje strukturę korekcyjną.

Najbliższe lokalne wsparcie znajduje się na 1.3910 i może być ono akceleratorem uaktywnienia strony popytowej na tym rynku. Jeśli jednak rynek zejdzie głębiej, to kolejnych ważnych wsparć szukałbym na 1.3825, a genezę tego poziomu pokazałem na powyższym wykresie. Co byłoby technicznym sygnałem zakończenia korekty ? Dla mnie dotarcie do okolic 1.4090, gdzie znajduje się między innymi górne ograniczenie oznaczonej na powyższym wykresie zielonymi liniami formacji, która z obecnej perspektywy wygląda na korekcyjnego trójkąta rozszerzającego się.

USD/JPY

Wyraźne odbicie oglądamy z kolei na rynku USD/JPY i jak pisałem w raporcie tygodniowym traktuję ten ruch jako korekcyjne odbicie.

Jak widać na powyższym wykresie kurs tej pary testuje obecnie dolne ograniczenia najbliższej strefy oporów, która modelowo mogłaby być celem dla takiej korekty. Tym samym w ciągu najbliższych godzin można moim zdaniem oczekiwać uaktywnienia strony podażowej na tym rynku i jeśli tak się stanie, rozpoczęcia kolejnej fali głównego trendu, czyli trendu spadkowego. Modelowo, celem dla takiego ruchu mogą być okolice 104, gdzie dwie długoterminowe struktury spadkowe byłyby równe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here