Naga MarketsWe wtorkowy ranek uwagę zwraca słabszy dolar, przecena na rynkach akcji oraz wyraźne wzrosty rentowności amerykańskich obligacji. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Sentyment popsuł się za sprawą przeceny spółek technologicznych na Wall Street
  • Inwestorzy doszli do wniosku, że rynek pracy wiele nie zmienia w podejściu FED, a inflacja może być nadal problemem
  • W kwietniu inflacja w Chinach wypadła nisko dla CPI, ale rekordowo wysoko dla PPI

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – trudny układ

We wtorkowy ranek uwagę zwraca przecena na rynkach akcji oraz wyraźne wzrosty rentowności amerykańskich obligacji (10-letnie powróciły ponad poziom 1,60 proc.). Sentyment popsuł się jeszcze wczoraj po południu za sprawą przeceny spółek technologicznych na Wall Street (Nasdaq spadł ponad 2 proc.), co tłumaczono obawami przed wysoką inflacją (dane CPI z USA poznamy jutro).

Na to złożyły się też wypowiedzi kilku członków FED (Daly, Evans, Kaplan), których zdaniem ostatnia zaskakująca słabość danych z rynku pracy mogła być jednorazowym wydarzeniem. W efekcie inwestorzy szybko doszli do wniosku, że w zasadzie rynek pracy wiele nie zmienia w podejściu FED, a inflacja może być nadal problemem. Czy, zatem wydarzenia z ostatnich dni były tylko “strząśnięciem” z rynku słabszych rąk, a kolejne dni pokażą jednak, że zakreślony na początku miesiąca scenariusz majowej korekty na ryzykownych aktywach ma szanse się zrealizować? Czas pokaże – powiedział analityk BOŚ.

Za nami odczyty nt. inflacji w Chinach, która w kwietniu wypadła nisko dla CPI, ale rekordowo wysoko dla PPI. Juan pozostaje dzisiaj jednak stabilny.

Czy ostatnie wybicie nowego szczytu na EUR/USD ponad 1,2148 osiągnięte w końcu kwietnia było tzw. fałszywką, która teraz zostanie mocno skorygowana? Czy widoczna dywergencja na dziennym oscylatorze RSI9 zapowiada słabość popytu już w najbliższych dniach, czy dopiero za jakiś czas? Jak dolar zareaguje na jutrzejsze dane nt. inflacji CPI w USA?

Pytania można mnożyć. W każdym razie dwa ważne czynniki, czyli zachowanie się rentowności amerykańskich obligacji rządowych, oraz indeksów na Wall Street, zaczynają sprzyjać amerykańskiej walucie – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy btc | złotowka | blik co to jest | kurs euro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here