Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) buduje dołek. Kurs euro (EUR/PLN) z celem na 4,43 złŚroda przynosi szybkie wymazywanie wtorkowego odbicia dolara. Wieczorne posiedzenie FED najpewniej dzisiaj wiele nie wniesie. Co dalej z kursem euro, funta, franka i złotego? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dzisiejsze posiedzenie FED najpewniej niewiele zmieni dla rynku walutowego
  • Potencjalne zmiany w tzw. forward guidance mogą pojawić się najwcześniej we wrześniu
  • USD/PLN naruszył poziom 3,75, a rynek próbuje się utrzymywać powyżej tego poziomu. EUR/PLN w fazie budowania bazy pod przyszłe wzrosty

Te artykuły również Cię zainteresują
USD: Trend spadkowy dolara jest bardzo silny

Magiczne trzy litery, to hasło wytrych, którym można wytłumaczyć wiele z tzw. nowej rzeczywistości, jaka zagościła na rynkach finansowych od pewnego czasu.

Bardziej, niż fundamenty liczy się analiza techniczna, a ta pokazuje tylko, że trend spadkowy dolara jest bardzo silny. Inwestorzy czekają na wieczorny komunikat po posiedzeniu FED, chociaż nie oczekuje się wiele. Potencjalne zmiany w tzw. forward guidance mogą pojawić się najwcześniej we wrześniu, a teraz Jerome Powell może nie być nazbyt wylewny – powiedział analityk BOŚ.

W nocy opublikowane zostały kwartalne dane nt. inflacji CPI w Australii, które nie różniły się znacząco od oczekiwań (-1,9 proc. k/k wobec szacowanych -2,0 proc. k/k). Więcej emocji budzą informacje o uszczelnianiu wewnętrznych granic w australijskim stanie Queensland w kontekście szerzącej się drugiej fali pandemii. W Europie uwagę zwraca słaby odczyt indeksu zaufania konsumentów we Francji, co można zacząć wiązać z obawami, co do wystąpienia drugiej fali COVID-19 na jesieni.

Notowania EUR/USD powróciły dzisiaj rano w okolice maksimów z tego tygodnia (1,1770-80). W przypadku ich naruszenia mocnym oporem może być górne ograniczenie hipotetycznego kanału wzrostowego, które przebiega wokół 1,1815. Jednocześnie na dziennym RSI9 mielibyśmy już widoczną dywergencję, co tylko zwiększałoby prawdopodobieństwo wejścia w korektę – dodał.

Tymczasem USD/PLN naruszył poziom 3,75, a dziś rynek próbuje się utrzymywać powyżej tego poziomu. Obecnie mamy fazę budowania nowego dołka, co może dać przesłankę do odbicia w górę w przyszłości. EUR/PLN wykasuje znaczne odbicie na RSI i próbuje ciągnąć w górę w kierunku 4,43 zł. W mojej ocenie to faza budowania bazy pod przyszłe wzrosty – zauważył.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here