Naga Markets

Dolar w odwrocie. Amerykanie podnieśli stopy procentowe w górę o 0,75%!Amerykanie zgodnie z oczekiwaniami podnieśli stopy procentowe o 0,75%. Rynki spodziewały się nawet więcej, co w połączeniu z łagodniejszą konferencją spowodowało odwrót od dolara.

FED podnosi stopy procentowe

Wczoraj zgodnie z oczekiwaniami FED podniósł stopy procentowe o 0,75%. By być bardziej precyzyjnym, oczekiwania znajdowały się pomiędzy 0,75% w górę a 1%. W rezultacie podwyżka o wspomniane 0,75% raczej zawiodła oczekiwania rynków. W ten właśnie sposób pomimo dużego wzrostu stóp dolar po decyzji się osłabiał.Oddał tym samym to, co zyskał we wtorek i znów jesteśmy blisko ostatnio kluczowego poziomu 1,02 dolara z jedno euro. Analitycy zwracają uwagę, że tempo wzrostu jest znacznie szybsze niż w poprzednich cyklach podwyżek. W zaledwie 4 miesiące osiągnęliśmy poziom szczytów z początku 2019 roku.


waultomat_logo_post Korzystna wymiana walut 24/7. Około 115 tys. transakcji miesięcznie. Odbierz swój rabat 50%.


Co dalej zrobi FED?

Rezerwa Federalna na szczęście nie bierze przykładu z naszych pracusiów z EBC. W dalszym ciągu utrzymano sugestie, jakie decyzje będą podejmowane w przyszłości. Mowa tutaj oczywiście o kolejnych podwyżkach, które rezerwa jest skłonna zrobić na następnych posiedzeniach. Celem jest doprowadzenie inflacji do poziomu 2%. Wśród analityków nie ma zgody co do interpretacji wydźwięku konferencji.

Możemy jednak spojrzeć na notowania kontraktów terminowych – na nich widać spadki. Po wczorajszej decyzji już teraz widać zmianę docelowej stopy na koniec roku z 3,25% na 3,23%. Oznacza to, że w grze dalej jest podwyżka o 0,5% we wrześniu i po 0,25% w listopadzie i grudniu.

Rynki reagują optymistycznie

W przeciwieństwie do nadchodzących zapowiedzi o recesji, na rynek nagle trafiła pokaźna dawka optymizmu. Po decyzji o podwyżce stóp procentowych i ogłoszonej konferencji inwestorzy doszli do wniosku, że wcale nie jest tak źle jak zapowiadano. W efekcie jesteśmy świadkami wzrostów na giełdach, wzrostów na ropie naftowej oraz co w ogóle dziwne w momencie kiedy rosną stopy procentowe, wzrostu kursów kryptowalut. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę, że pomimo podwyżki rynki oceniają niżej docelowy poziom i najprawdopodobniej to napędza obecne wzrosty.

AVA Trade

Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:

14:30 – USA – PKB,

14:30 – USA – wnioski o zasiłek dla bezrobotnych.

Maciej Przygórzewski główny analityk w InternetowyKantor.pl

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn orlen | broker forex | celon pharma cena akcji | notowania selvita | wirtualna polska giełda | kurs kghm | rynek kryptowalut |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułSalwador porządkuje finanse po nieudanych inwestycjach w Bitcoina
Następny artykułWzrost PKB USA w drugim kwartale może być rozczarowujący. Czy mamy już recesję?
Główny ekspert walutowy Currency One, operatora serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl. Od 2011 lat w Currency One, obecnie jako Kierownik Działu Operacyjnego. Absolwent Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Prywatnie pasjonat żeglarstwa i gier planszowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here