Naga MarketsKurs dolara testował 3,85 zł, frank (CHF/PLN) podchodził do 4,20 zł. Euro po 4,51 zł we wtorekPoczątek bieżącego tygodnia wiąże się z wyraźną przeceną polskiego złotego i powrotem kupujących na wykresie dolara amerykańskiego. W efekcie para walutowa USD/PLN testowała poziom 3,85 zł, zyskując w dwa dni niemal 10 groszy. O powodach ostatnich, dynamicznych ruchów rynkowych Adam Rak z Comparic24.tv rozmawia z Krzysztofem Pawlakiem, dealerem walutowym Currency One.

  • Polski złoty we wtorek testował najniższe poziomy od dwóch miesięcy, zanim dynamiczniej odbił
  • Kurs dolara testował poziom 3,85 zł, euro chwilowo wybijało 4,50 zł, frank szwajcarski dotykał 4,20 zł, a funt pokonuje 4,90 zł
  • W przypadku EUR, CHF i USD spora część ruchu została zniesiona, jednak funt nadal wyraźnie rośnie, zyskując drugi dzień z rzędu
  • We wtorek na rynku walutowym nie brakuje zmienności, a ta jest wywołana silniejszymi wzrostami dolara amerykańskiego

Kurs złotego wraz z walutami ryzykownymi nie może liczyć na wsparcie inwestorów

Przecena na Wall Street wraz z umocnieniem dolara amerykańskiego spowodowała, że tracą nie tylko bezpieczne aktywa takie jak złoto oraz instrumenty rynku towarowego, ale również waluty krajów wschodzących uznawane z zasady za bardziej ryzykowne. W efekcie, w poniedziałek silną przecenę notował złoty, który próbował kontynuować ją również we wtorek, pogłębiając dwumiesięczne minima.

Co prawda po godzinie 13:00 większość ruchu spadkowego z sesji 22 września została zniesiona, nie zmienia to jednak, że główne pary walutowe ze złotówką testowały istotne poziomy. Dla euro było to 4,50 zł, dla dolara 3,85 zł, a dla franka szwajcarskiego 4,20 zł.

Na najwyższych poziomach meldował się kurs euro (EUR/PLN), który chwilowo wyceniany był na ponad 4,51 zł i testował maksima z końcówki maja bieżącego roku. Okrągła strefa 4,50 zł drugi dzień z rzędu działa jednak jako silny opór i wyraźnie wskazuje, że sprzedający nie chcą zaakceptować obecnie wyższych cen na eurozłotym.

Wysokie poziomy testował również dolar amerykański, który chwilowo kosztował ponad 3,85 zł. Zdaniem Krzysztofa Pawlaka składa się na to kilka czynników, jednocześnie nie wyklucza szansy, że dalsza aprecjacja USD będzie miała miejsce.

Jest szansa na to, że dolar w najbliższym czasie jeszcze zyska. Głównym czynnikiem jest tutaj powrót pandemii i wzrostu zakażeń w Europie. W relacji do dolara wspólna waluta europejska traci. Dodatkowo, mamy solidną wyprzedaż na giełdzie amerykańskiej i przecena na niemal wszystkich parkietach – komentował Krzysztof Pawlak z Currency One.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here