Naga MarketsDolar w górę na Forex? Kurs USD/JPY i GBP/USD oczami analityków Comparic24.tvMaksymilian Bączkowski oraz Krzysztof Kamiński powracają w 2020 roku z nowymi typami rynkowymi w ramach programu Buy or Sell. Tym razem na antenie Comparic24.tv prognozowali przyszłe zachowania cen ropy naftowej i srebra, polskiego indeksu WIG oraz kursu dolara w stosunku do trzech głównych walut – japońskiego jena, brytyjskiego funta oraz dolara kanadyjskiego.


Kurs dolara liczy na dalsze wzrosty? Czy jen i funt będą musiały uznać wyższość GBP?

Jak zwraca uwagę Krzysztof Kamiński, kurs dolara do japońskiego jena (USD/JPY) znajduje się od sierpnia ubiegłego roku w sekwencji wzrostowej. Ta co prawda jest przerywana silniejszymi korektami i w listopadzie napotkała na mocny opór, ten został jednak wybity w 2020, otwierając drogę w kierunku nowych maksimów.

– Obecnie spodziewałbym się korekty spadkowej USD/JPY w kierunku dotychczasowych szczytów w okolicach poziomu 109,50, a następnie aprecjacji w kierunku luki spadkowej rysowanej na wykresie w maju, w okolicach okrągłego poziomu 111,00 – prognozował na antenie Comparic24.tv redaktor Kamiński.

Kurs dolara ma zyskiwać do jena i testować 9-miesięczne maksima. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara ma zyskiwać do jena i testować 9-miesięczne maksima. Źródło: Tradingview.com

Kolejnej parze z dolarem amerykańskim (GBP/USD) przyglądał się z kolei Maksymilian Bączkowski. Jak zauważa, na funcie występuje obecnie spora zmienność, która może zepchnąć GBP w kierunku niższych sfer. Pierwszym z docelowych poziomów deprecjacji (na korzyść dolara amerykańskiego) ma być strefa okolic 1,28 USD, gdzie przebiegają minima listopadowego oraz obecnie 200-okresowa średnia ruchoma.

– Zanim dojdzie jednak do wspomnianego zejścia inwestorzy muszą pamiętać, że już teraz znajdujemy się na dołkach i przed otwarciem krótkiej pozycji warto poczekać na korekcyjne odbicie wzrostowe w celu „złapania” okazji transakcyjnej na korzystnych poziomach dla shorta – wyjaśnia Bączkowski.

Funt będzie spadał do 1,28? Źródło: Tradingview.com
Funt będzie spadał do 1,28? Źródło: Tradingview.com

Analizę wszystkich instrumentów w ramach programu Buy or Sell znajdziesz poniżej:

“Buy or sell” to program prowadzony przez dwóch analityków Comapric.pl oraz Comapric24.TV – Krzysztofa Kamińskiego oraz Maksymiliana Bączkowskiego. Co tydzień przedstawiają oni swoje podejście średnioterminowe do rynku oraz przygotowują kilka najlepszych okazji rynkowych na nadchodzące sesje handlowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here