Dolar w górę, kurs funta traci jako jedyny do złotego. Euro i frank ze skromnym wzrostemWe wtorek, 21 kwietnia 2020 roku, kursy walut do złotówki prezentują się następująco: funt szterling kosztuje 5,1569 zł, frank szwajcarski 4,3068 zł, euro 4,5297 zł, a dolar amerykański 4,1824 zł. Polski złoty delikatnie traci do ważonego koszyka walut, utrzymując się cały czas na długoterminowych minimach w stosunku do swoich głównych konkurentów.

  • Indeks polskiego złotego traci we wtorek 0,03%
  • Zdaniem analityków polski złoty pozostaje stabilny (na obecnych minimach) i na razie nie wiele wskazuje na zmianę rozkładu sił
  • Dolar zyskuje najmocniej do PLN, jako jedyny z grona głównych walut traci natomiast kurs funta

Kurs dolara odbija o 0,5% do złotego, powraca nad 4,18 zł

Notowania dolara amerykańskiego od poniedziałkowego dołka rosną już o około 5 groszy, a tylko we wtorek zwiększają swoją wartość do złotego o 0,5%. Para walutowa USD/PLN nadal korzysta z lokalnego wsparcia i utrzymuje się w wąskiej konsolidacji (która jest częścią szerszej konsolidacji), nie potrafiąc pokonać poziomu 4,20 zł od 8 kwietnia.

Kurs dolara walczy ze strefą 4,20 zł, nie potrafiąc jednocześnie spaść niżej. Źródło: Tradingview.com
Kurs dolara walczy ze strefą 4,20 zł, nie potrafiąc jednocześnie spaść niżej. Źródło: Tradingview.com

Kurs euro kosztuje 4,52 zł, niewiele zmienia się na rynku EUR/PLN

Podobnie jak w przypadku dolara, niewiele zmienia się na rynku eurozłotego. Kurs euro zyskuje co prawda we wtorek 0,15%, w poniedziałek testował najniższe poziomy od 26 marca, jednak w ogólnym rozrachunku konsolidacja nadal jest aktywna i para walutowa przesuwa się w związku z tym w bardzo wąskim kanale zmienności.

Kurs euro w wąskim kanale zmienności. Źródło: Tradingview.com
Kurs euro w wąskim kanale zmienności. Źródło: Tradingview.com

Kurs franka rośnie o 0,1%, sytuacja lustrzanie podobna do tej na euro

Od miesiąca notowania franka znajdują się w tej samej sytuacji co europejskiej waluty, poruszając w wąskim kanale zmienności na wysokości długoterminowych maksimów. Para walutowa CHF/PLN zyskuje we wtorek 0,1% testując poziom 4,30 zł, od którego nie oddala się zbyt mocno kolejny tydzień z rzędu.

Kurs franka ze skromnymi wzrostami we wtorek. Źródło: Tradingview.com
Kurs franka ze skromnymi wzrostami we wtorek. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta jedynym spadkowiczem do złotego we wtorek. GBP/PLN traci 3. dzień z rzędu

Brytyjska waluta w odróżnieniu od powyżej opisywanych osuwa się do złotówki i to od trzech dni. Po kolejnym nieudanym teście strefy oporu na 5,21-5,23 zł, kurs funta przeszedł do korekty spadkowej i we wtorek traci ponad 0,4%, testując najniższe poziomy od niemal dwóch tygodni (dzienne minimum zostało wyznaczone jak na razie na 5,16 zł).

Co prawda GBP/PLN nadal utrzymuje się bardzo wysoko, jednak potencjalne wybicie obecnego wsparcia, które wzmacniają maksima z lutego bieżącego roku, otworzyłoby drogę do silniejszej deprecjacji, między innymi w kierunku pięciu złotych.

Kurs funta testuje ważną strefę wsparcia. Źródło: Tradingview.com
Kurs funta testuje ważną strefę wsparcia. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here