Naga MarketsDolar w górę, kurs funta najsłabszy w środę. Sytuacja na EUR/USD i GBP/USDPo otwarciu handlu w Europie widać powrót trybu risk-on, co przekłada się na umocnienie dolara. W przestrzeni G-10 najsłabszy jest tradycyjnie wrażliwy na ryzyko funt. Poza nim gorzej zachowują się skandynawskie korony, ale i też euro, czy też… szwajcarski frank. Zaczynają znów przeważać obawy o Chiny – rynek obawia się komentarzy tamtejszych oficjeli wobec ostatnich oskarżeń ze strony USA. Mogą one ponownie przyćmić oczekiwania związane z częściowym odmrażaniem gospodarek.

  • Innymi słowy tzw. rollercoaster trwa nadal. Relatywnie stabilnie zachowują się włoskie obligacje – premier Conte powtórzył, że jego kraj nie sięgnie środki z Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego i czeka na dalszy rozwój wypadków wokół tzw. europejskiego funduszu stabilizacyjnego.
  • Nie wyklucza to jednak scenariusza, że duzi gracze nie rozpoczną w najbliższych tygodniach operacji „słabe ogniwo” zakładającej, że Europejski Bank Centralny będzie mieć problemy z utrzymaniem rentowności włoskich obligacji na relatywnie niskim poziomie (jak jest to obecnie)

Kurs euro: (EUR/USD) – na wsparciu przy 1,0777

 

Spadki EURUSD w ostatnich dniach są wyraźne. Wymazana została już zwyżka z ostatniego tygodnia kwietnia i powróciliśmy w rejon kluczowych okolic 1,0777. Dzienny RSI9 testuje ważną linię trendu wzrostowego, której złamanie będzie sygnałem zapowiadającym pojawienie się poważniejszej fali spadkowej (ze złamaniem tegorocznych minimów z marca b.r.). Dzisiaj kluczowym wydarzeniem będą dane ADP z godz. 14:15.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kurs funta: (GBP/USD) – zmierzamy do linii szyi

Na kształtującą się na dziennym układzie formację RGR zwracam uwagę od kilku dni. Funt jest walutą bardziej wrażliwą na globalne ryzyko, podczas kiedy dolar na tym korzysta. Linia szyi wspomnianej formacji przebiega obecnie przy 1,2330-35. Wskaźniki potwierdzają trend spadkowy. W efekcie prawdopodobieństwo testowania w/w okolic jest duże, a złamanie niewykluczone.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here