Naga MarketsDolar w górę, kurs euro jednak z szansą na odbicie? Sytuacja techniczna EUR/USD, NZD/USD, USD/JPYW momencie gdy świat ponownie z niepokojem patrzy na Chiny i kwestię koronawirusa, kurs dolara ma za sobą kolejną wzrostową sesję i test pięciomiesięcznych maksimów. Czwartek przynosi jednak korektę notowań indeksu USD (DXY) w związku z czym warto przyjrzeć się notowaniom głównych par walutowych: EUR/USD, NZD/USD i USD/JPY.


Kurs euro EUR/USD – rosną szanse na odbicie?

Technicznie zejście EURUSD na nowe minima (poniżej zeszłorocznego dołka przy 1,0878) nie powinno być aż tak dużym zaskoczeniem – wczoraj zwracałem uwagę, że być może zbliżamy się już do jakiegoś przełomu, ale wskaźniki sugerują, że potrzeba czasu na tzw. “uklepanie” dna. Zachowanie dziennego oscylatora RSI9 sugeruje, że jest ono bardzo blisko. Dzisiaj ważne będzie to, czy dzienna świeca zamknie się powyżej, czy też poniżej 1,0878-1,0884, ta strefa bazuje na zeszłorocznych minimach. Wyjście ponad nią będzie pierwszym, mocnym sygnałem, że być może lokalny, krótkoterminowy dołek jest już za nami.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Kluczowe punkty kalendarza makro to godz. 11:00 – projekcje gospodarcze KE (patrzymy na reakcję rynków), oraz godz. 14:30 – inflacja CPI z USA (zerkamy zwłaszcza na odczyt bazowy- CPI core).

Kurs dolara USD/JPY – a jednak nie da rady wyjść górą?

NZD/USD – popyt nie rezygnuje

Po wczorajszej mocnej świecy wzrostowej (ruch był wynikiem “jastrzębich” sygnałów z RBNZ), dzisiaj w nocy mieliśmy cofnięcie w rejon mocnego wsparcia 0,6430-50, które okazało się być krótkie. Strach przed 2019-nCOV (pytania o wiarygodność chińskich statystyk po rewizji metodologii dla prowincji Hubei) zastąpiło myślenie “portfelowe”. Wczorajszy przekaz z RBNZ był na tyle mocny, że nie jest jednorazowym eventem, a raczej średnioterminowym game-changerem.

Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

Układ techniczny na dziennych wskaźnikach jest dość “obiecujący” dla scenariusza dalszych zwyżek NZDUSD. Zwiększa to szanse na złamanie ważnych oporów przy 0,6500-0,6510 w kolejnych dniach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here