Naga MarketsDolar w dół zdaniem MUFG. Kurs USD/CHF przełamie 0,90?Analitycy największego banku w Japonii, MUFG Bank, przyglądają się parze walutowej USD/CHF, która w ostatnim czasie zdecydowanie traciła na wartości. Według nich, istnieje bardzo duży potencjał dalszego osłabiania się dolara amerykańskiego, a tym samym i wykresu. W grze nadal jest wyłamanie nawet zakresu 0,9000 CHF, który stanowi dla tego rynku ważny zakres wsparcia cenowego. Co analitycy podkreślają w wydanym niedawno raporcie?

  • Analitycy japońskiego banku uważają, że dolar amerykański nadal może być pod presją
  • Oznacza to, że para walutowa USD/CHF, której się przyglądają może nadal spadać
  • W grę nadal wchodzi wyłamanie zakresu wsparcia cenowego na poziomie 0,9000 CHF
  • Jeśli rynek wyłamie poziom wsparcia, otworzy sobie drogę do dalszych spadków

MUFG Bank twierdzi, że USD/CHF nadal znajdować się może w spadku

Dziś analitycy w MUFG Bank opublikowali notę, w której to wskazują, że oczekiwania względem pary USD/CHF nadal są spadkowe i rynek może przełamać zakres wsparcia na poziomie 0,900 CHF. Wyjaśniają oni również, że wiadomości o szczepionkach COVID-19 podważają siłę franka szwajcarskiego, ale główne banki centralne będą nadal prowadziły luźną politykę monetarną, co dobrze wpłynie na ożywienie gospodarcze wspierające atrakcyjność CHF.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres Kurs dolara USDCHF H4 30.11.2020
Kurs dolara USDCHF H4 30.11.2020

W raporcie czytamy, że “USD/CHF ostatnio testował i utrzymywał kluczowe wsparcie na poziomie 0,9000 CHF, ale spodziewamy się jego przełamania w przyszłości. Nadal uważamy, że zwycięstwo wyborcze Joe Bidena wspiera naszą prognozę dalszej słabości USD. Nadal oczekujemy, że Fed przyspieszy luzowanie monetarne w celu wsparcia ożywienia gospodarczego, zwłaszcza teraz, gdy Kongres prawdopodobnie pozostanie podzielony, a trzecia fala COVID-u nasili się w USA“.

Analiza ta zatem nie pozostawia złudzeń: dolar amerykański wobec franka szwajcarskiego ma szansę dalej padać, co widzą również inne instytucje, które wydawały w ostatnim czasie swoje rekomendacje i noty analityczne.

fpmarkets

Ostatnie minutki FOMC zasygnalizowały, że Fed prawdopodobnie będzie bardziej zaangażowany w utrzymanie zakupów QE przez cały przyszły rok, nawet jeśli ożywienie gospodarcze będzie się umacniać. Podobnie, EBC ma zamiar ogłosić w grudniu dalszą znaczącą ekspansję własnego programu QE na kwotę do 500 mld euro, co zwiększy relatywną atrakcyjność CHF dla euro. W związku z tym uważamy, że jest zbyt wcześnie na trwałe odwrócenie tendencji spadkowej w przypadku transakcji związanych z zadłużeniem walutowym, które mogą się odbić w przyszłym roku, jeżeli inflacja wzrośnie, a jednocześnie utrzyma się luźna polityka pieniężna.

Według banku zatem CHF jest jednym z głównych beneficjentów transakcji związanych z zadłużeniem walutowym wraz z ceną złota, co może być niebawem widoczne również na wykresie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here