Naga MarketsKurs funta szterlinga (GBP/USD) przesunął się wczoraj w kierunku lutowego maksimum w regionie 1,4240. Jak zauważa Jane Foley, starszy strateg walutowy w Rabobank, za ruch na „kablu” w dużej mierze odpowiada szeroko zakrojona słabość dolara amerykańskiego. Ponadto oczekiwania związane z ponownym otwarciem gospodarek również będą miały wpływ na to, jak funt może zachowywać się w stosunku do dolara. Z kolei euro powinno zyskiwać względem brytyjskiej waluty, co powinno poskutkować spadkiem pary EUR/GBP do poziomu 0,83 w perspektywie 12 miesięcy.

  • Gospodarka Wielkiej Brytanii osiągnie w tym roku lepsze wyniki niż strefa euro
  • Dolar pozostanie w defensywie, chyba że Fed zasygnalizuje mniej gołębi ton polityk
  • Temat Brexitu zszedł na dalszy plan, ale należy mieć oko na negocjacje UE-Wielka Brytania w sprawie wdrożenia protokołu Irlandii Północnej i usług finansowych
  • Bank Anglii prawdopodobnie zacieśni politykę pieniężną wcześniej niż EBC

Kurs funta (GBP/USD) spadnie poniżej poziomu 1,40 w dalszej części roku – Rabobank

Po ogólnie dobrych danych za marzec/kwiecień, rynek oczekuje, że nadchodząca runda danych makro rozszerzy obraz ożywienia gospodarczego. Kluczowym pytaniem w przypadku funta jest to, ile z tych dobrych wiadomości jest już w cenie. Znoszenie obostrzeń w Wielkiej Brytanii już znacznie podniosło wartość funta w pierwszym kwartale, co sugeruje, że inwestorzy mogą potrzebować nowych zachęt, aby przekonać ich do zbudowania nowych długich pozycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę miękkość realnych rentowności w USA, wydaje się, że dolar pozostanie w defensywie, chyba że Fed zasygnalizuje mniej gołębi ton polityki – napisano w raporcie.

Na rynkach obecnie spekuluje się, że sympozjum Fed w Jackson Hole może stanowić tło dla decydentów, aby zanurzyć się w temacie zmniejszania skali luzowania ilościowego. Będzie to jednak zależeć od ścieżki danych o inflacji, a ponieważ zaplanowano je dopiero w sierpniu, prawdopodobne jest, że rynek pogodzi się z prawdopodobieństwem dalszej słabości dolara w najbliższych tygodniach.

Chociaż może to sprawić, że GBP/USD wzrośnie nieco wyżej w najbliższej przyszłości, dostrzegamy możliwość spadku poniżej 1,40 w dalszej części roku – dodano.

"<yoastmark

Kurs EUR/GBP spadnie w kierunku 0,83 w ciągu najbliższych 12 miesięcy – Danske Bank

Notowania pary walutowej EUR/GBP powróciły nad 0,86 po tym, jak partia SNP nie zdołała zapewnić większości absolutnej w wyborach do Parlamentu Szkockiego. Ekonomiści z Danske Banku nadal są nastawieni optymistycznie na funta i prognozują kurs pary EUR/GBP na poziomie 0,83 w perspektywie 12 miesięcy.

Uważamy, że temat Brexitu zszedł teraz na dalszy plan, ale należy mieć oko na negocjacje UE-Wielka Brytania w sprawie wdrożenia protokołu Irlandii Północnej i usług finansowych. Szczególnie to pierwsze jest ryzykiem politycznym, na które należy zwrócić uwagę w nadchodzących miesiącach. Kolejne referendum w sprawie niepodległości Szkocji jest wciąż daleko – wskazano w raporcie.

invest

Na swoim majowym posiedzeniu Bank Anglii (BoE) oświadczył, że nie zamierza zacieśniać swojej polityki, dopóki nie zobaczy „wyraźnych dowodów” odbicia. Jednocześnie Bank Anglii zwalnia tempo skupu obligacji, sygnalizując, że luzowanie ilościowe nie może być dalej przedłużane (wygaśnięcie kupna obligacji ma nastąpić do końca roku). Ostatecznie Bank Anglii prawdopodobnie zacieśni politykę pieniężną wcześniej niż EBC.

Pozostajemy optymistyczni, jeśli chodzi o funta, ponieważ nadal optymistyczniej patrzymy na ożywienie w Wielkiej Brytanii niż w strefie euro. Jednak w najbliższym czasie spodziewamy się, że EUR/GBP będzie handlować wokół obecnych poziomów, zanim kurs zacznie ponownie spadać, jednak bardziej stopniowo niż na początku 2021 r. Wciąż prognozujemy, że EUR/GBP będzie handlować na poziomie 0,83 w ciągu 12 miesięcy – podsumowano.

Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURGBP na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here