Naga Markets

Dolar vs. euro, funt i jen - prognozy ING na najbliższe 12 miesięcyDolar zaczyna 2022 rok w defensywie, zauważają analitycy ING. Dzieje się tak głównie dzięki narracji, że cykl Fed jest już w cenach, a świat odchodzi od obaw o wariant Omicron i prawdopodobnie będzie więcej alternatyw poza dolarem. Jak greenback będzie sobie radził w stosunku do euro, jena i funta?

EUR/USD

Ekonomiści ING uważają, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by wysnuwać wniosek o końcu siły dolara. Silny stłumiony popyt w USA powinien wpłynąć na wzrost gospodarczy i inflację. Analitycy oczekują 4 podwyżek stóp proc. Fed począwszy od marca. Z kolei EBC zostanie w tyle za Fed, a narracja o zaostrzeniu polityki pieniężnej oczekiwana jest w późniejszym czasie tego roku.

W półrocznej perspektywie ING widzi parę walutową EUR/USD na poziomie 1,08. Z kolei za rok analitycy spodziewają się widzieć poziom 1,10.

USD/JPY`

Japońscy bankierzy centralni zdają się nie stawiać oporu wobec słabości jena. Według ING, Bank Japonii zacznie zaostrzać politykę pieniężną dopiero za kilka lat. 

Ekonomiści szacują, że kurs dolara w stosunku do jena umocni się do poziomu 117,00 w ciągu 6 miesięcy. W rocznej perspektywie para walutowa USD/JPY ma osiągnąć poziom 120,00.

GBP/USD

Według ING, funt nadal radzi sobie dobrze. Powodem umocnienia jest według analityków proaktywne podejście Banku Anglii do polityki pieniężnej.

Rynki wyceniają wzrost stóp procentowych BoE do 1,00% tego lata. Prognoza dla GBP/USD w perspektywie 6 miesięcy plasuje się na poziomie 1,32. Za rok z kolei funt ma kosztować 1,34 USD.

XTB
Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: Dolar nowozelandzki | akcje tauron | kurs franka prognozy | ccc akcje wykres | pko akcje notowania | notowania budimex | kryptowaluty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here