Naga MarketsOstatnie dni dobrze pokazują, że dane fakty można interpretować wedle potrzeby. Zamieszki w największych miastach USA niosą ze sobą ryzyko dla rynków? Nie, bo uderza to mocno w Trumpa, który ma coraz mniej szans, aby pokonać Bidena w listopadowych wyborach. Odejście obecnego gospodarza Białego Domu, rynki przyjęłyby z dużą ulgą – redukowałoby to perspektywę eskalacji gospodarczego konfliktu z Chinami.

Aktualne dane ze świata interpretować można wedle potrzeby

A dodatkowo, już w najbliższych tygodniach czekać nas może licytacja na kolejny program fiskalny przygotowywany jako wsparcie po pandemii koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli jesteśmy już w temacie COVID-19, to perspektywa wzrostu liczby zakażeń w związku ze znoszeniem obostrzeń, zderza się z doniesieniami nad pracami nad lekiem, bądź szczepionką. Dodatkowo powszechnie uważa się, że drugiego lockdownu na jesieni nie będzie, przynajmniej w takiej skali, jak miało to miejsce na wiosnę.

A słaby dolar? Czy szkodzi on interesom USA? A może odwrotnie, będzie im na rękę w sytuacji konieczności szybkiej odbudowy gospodarki po pandemii koronawirusa?

Rejon 1,1238 bazuje na szczycie z 31 grudnia ub.r. Może on być oporem przy obecnych zwyżkach, które są głównie wynikiem powszechnej fali słabości dolara wobec pozostałych walut. Opublikowane dzisiaj rano dane PMI dla usług w strefie euro za maj było nieco lepsze wobec szacunków, ale nadal są to niskie wartości pokazujące, że proces dochodzenia gospodarki do normalności będzie długi.

Wykres dzienny EURUSD

W ostatnich dniach zwyżki funta są dość wyraźne, co trudno wyjaśnić biorąc pod uwagę istniejące ryzyka. W ostatniej godzinie pojawiły się informacje, jakoby szef Banku Anglii rozmawiał z prezesami największych banków komercyjnych wyczulając ich na konieczność przygotowania się na scenariusz bezumownego Brexitu od stycznia 2021 r., jeżeli rozmowy z UE w najbliższych tygodniach nie posuną się do przodu, a rząd premiera Johnsona nie zdecyduje się na wydłużenie tzw. okresu przejsciowego.

W brytyjskiej prasie mamy spekulacje o tym, jakoby strony mogłyby pójść na pewne ustępstwa, ale tu potrzeba swoistego przełomu i nie jest jasne, czy zaplanowane spotkanie premiera Johnsona z szefową KE, von der Leyen, takowy przyniesie…

Jednocześnie 18 czerwca odbędzie się posiedzenie Banku Anglii na którym najprawdopodobniej dojdzie do zwiększenia skali zakupów aktywów (QE) i być może pojawi się jakaś dyskusja nad dalszymi cięciami stóp procentowych.

invest
Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here