Naga MarketsDolar utrzymuje wzrosty na szerokim rynku, nadal nieco silniejszy w przestrzeni G-10 pozostaje jen, co można tłumaczyć zachowaniem rentowności amerykańskich obligacji, ale i też nieznacznym podbiciem ryzyka na rynkach. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dolar utrzymuje wzrosty na szerokim rynku, nadal nieco silniejszy w przestrzeni G-10 pozostaje jen
  • W przestrzeni G-10 najgorzej radzi sobie funt, który kontynuuje przecenę po rozczarowaniu “gołębim” podejściem Banku Anglii
  • Nadal bardzo napięte pozostają też relacje brytyjsko-francuskie w temacie połowów ryb, które mogą eskalować po weekendzieKurs euro i dolara (EUR/USD) – zjedzie poniżej 1,1523?

Dolar utrzymuje wzrosty na szerokim rynku, nadal nieco silniejszy w przestrzeni G-10 pozostaje jen, co można tłumaczyć zachowaniem rentowności amerykańskich obligacji (10-letnie dzisiaj przy 1,535 proc.), ale i też nieznacznym podbiciem ryzyka na rynkach. Giełdy w Azji zachowują się gorzej pomimo nowych rekordów na Wall Street – problemem pozostaje sytuacja pandemiczna, oraz obawy o trudności z łańcuchami dostaw.

W przestrzeni G-10 najgorzej radzi sobie funt, który kontynuuje przecenę po rozczarowaniu “gołębim” podejściem Banku Anglii (brak podwyżki stóp i brak konkretnego wskazania dla takiego ruchu w nieodległej przyszłości), a także na fali obaw o powrót demonów brexitu, gdyby negocjacje ws. protokołu irlandzkiego zakończyły się fiaskiem.

Nadal bardzo napięte pozostają też relacje brytyjsko-francuskie w temacie połowów ryb, które mogą eskalować po weekendzie. W defensywie są też waluty Antypodów (raport nt. polityki pieniężnej opublikowany przez RBA podtrzymał “gołębią” argumentację), oraz korona norweska (zaszkodziły spadki cen ropy?) – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polenergia kurs akcji | akcje orlen | kurs ethereum | broker ecn | cd projekt akcje opinie | akcje pekao | co to jest kod blik |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here