Naga MarketsDolar utrzymuje swoje umocnienie na rynku FX i podbija presję wokół walut EMCzwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego dolara, co podbija presję wokół walut EM. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5472 PLN za euro, 3,8401 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2332 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3356 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,73% w przypadku obligacji 10-letnich.

Dolar utrzymuje swoją przewagę, złoty z wyhamowaniem odbicia

Ostatnie godziny handlu na rynku walutowym przyniosły podbicie wyceny amerykańskiego dolara po sugestiach członka Fed (Clarida) dot. ewentualnego scenariusza szybszej normalizacji polityki monetarnej i wycofania wsparcia. Co ciekawe relatywnie małym echem odbił się wcześniejszy, słabszy od oczekiwań, raport ADP, zwyczajowo traktowany jako wstęp do piątkowych NFP. Podbicie USD rzutowało oczywiście na nastroje wokół walut EM i schłodziło nieco odbicie PLN. Koszyk BOSSA PLN cofnął się z 87,3 pkt do 86,7 pkt.Notowania BOSSAPLN
Notowania BOSSAPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się wnioskom o zasiłek z USA czy też posiedzenie BoE.

Z rynkowego punktu widzenia mocniejszy dolar ogranicza potencjał dalszego odbicia PLN, aczkolwiek w szerszej perspektywie zmiany złotego pozostają ograniczone w okresie wakacyjnym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza kursu dolara | funt kurs | lotos cena akcji | notowania biomed lublin | cena akcji mbank | xtb akcje | notowania develia |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here