Naga Markets

Rezerwa Federalna (Fed) pozostaje nastawiona na osiągnięcie szczytowej stopy funduszy federalnych poniżej oczekiwań rynku. Jednocześnie uwaga rynków zwraca się na zacieśnienie polityki w innych rozwiniętych gospodarkach. W związku z tym ekonomiści z CIBC Capital Markets spodziewają się osłabienia dolara amerykańskiego (USD) w 2023 r.

Spadek kursu dolara amerykańskiego w 2023 r. – CIBC

Widzimy niewielki wzrost kursu USD wynikający z potencjalnych niespodzianek danych, które mogą lekko przechylić oczekiwania rynkowe na większe podwyżki stóp procentowych przez Fed. Jednak nie sugerowalibyśmy się tym, ponieważ nadchodzące „obniżenie” skali podwyżek do 25 pb zostało na razie zignorowane przez rynek – napisano w raporcie.

Zdaniem ekspertów dolar amerykański powinien nadal znajdować się pod presją w nadchodzących kwartałach, gdy przedłużająca się konfrontacja z pułapem zadłużenia prowadzi do wzrostu premii w wycenie USD.

W połączeniu ze znacznie lepszym tłem poza Ameryką Północną, ten rok zapowiada się trudny dla byków dolarowych – dodano.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Indeks dolara (DXY) przedłuży swój spadek po niepowodzeniu w utrzymaniu poziomu 101,30 – SocGen

Indeks dolara amerykańskiego zbliża się do wielomiesięcznej linii trendu spadkowego i jest blisko majowego dołka na poziomie 101,30. Przełamanie w tym miejscu może spowodować dalsze silne spadki, donoszą ekonomiści z Société Générale.

AVA Trade

Dzienny wskaźnik MACD zaczął wskazywać na pozytywną dywergencję, która oznacza wycofywanie się dynamiki spadkowej. Jednak szczyt na poziomie 103 z zeszłego tygodnia w ocenie strategów musi zostać pokonany, aby potwierdzić krótkoterminowy ruch w górę.

Niepowodzenie w utrzymaniu poziomu wsparcia 101,30 może oznaczać kontynuację spadku w kierunku kolejnego potencjalnego wsparcia 100,60/100,00 reprezentującego szczyt z 2015 roku – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Ceny złota (XAU/USD) wzrosły we wtorek do najwyższego poziomu od połowy kwietnia, gdy dolar wciąż słabnie w związku z oczekiwaniami na mniej agresywną strategię podwyżek stóp procentowych ze strony amerykańskiego banku centralnego. To sprawiło, że żółty metal ponownie stał się bardziej atrakcyjny w oczach globalnego kapitału.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułElon Musk był gotowy sprzedać akcje SpaceX, żeby zdjąć Teslę z giełdy w 2018 roku?
Następny artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Warto zamienić swoje BTC na złoto? Cena kruszcu jest najwyżej od 9 miesięcy!
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.