Naga MarketsDolar (USD) traci na koniec tygodniaNa początku tygodnia mieliśmy do czynienia z chwilowym umocnieniem dolara, który od środy zaczął jednak ponownie się osłabiać. Piątek przyniósł ustabilizowanie się kursu amerykańskiej waluty, po tym jak poznaliśmy najnowsze dane dotyczące chińskiej gospodarki.

  • Sprzedaż detaliczna w Chinach spadła w lipcu o 1,1%. 
  • Dolar traci w stosunku do jena, euro i funta.
  • Bezrobocie w UE wzrosło w drugim kwartale o 2,7%. 

Wyniki chińskiej gospodarki poniżej oczekiwań

Wielkość produkcji przemysłowej w Chinach wzrosła w lipcu o 4,8%, jednak sprzedaż detaliczna spadła o 1,1% w porównaniu do siódmego miesiąca zeszłego roku. Analitycy przewidywali, że lipiec będzie pierwszym miesiącem w 2020 roku, kiedy sprzedaż detaliczna wzrośnie. CNY/USD zareagował na te informacje delikatnymi spadkami (0,11%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Ekspert BDSwiss: dolar (USD) pozostanie walutą rezerwową. Co to oznacza dla amerykańskiej gospodarki?

Obserwujemy mieszany ton na rynkach walutowych pod koniec tygodnia, ponieważ inwestorzy nie mają wyraźnego katalizatora kierunkowego na tych spokojnych letnich rynkach. Krzyże na dolarze będą nadal napędzane przez stopy zwrotu z amerykańskich obligacji, a to, czy korekta będzie wyższa – i czy rynek amerykański obligacji będzie świadkiem histerii – będzie kontynuowane w przyszłym tygodniu. – powiedział w rozmowie z  Reutersem Viraj Patel, strateg walutowy w Arkera.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Pandemia w USA ponownie wygasa

W piątek możemy zaobserwować odbicie się kursu JPY/USD, który do 14:50 rośnie o 0,33% i wynosi 0.9381. Do piątku japońska waluta zmierzała w stronę swojego najgorszego tygodnia w stosunku do dolara od dwóch miesięcy.

Wykres przedstawiający zmianę kursu JPY/USD w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Na plusie ten tydzień może zakończyć także euro, które rośnie w stosunku do dolara o 0,1% do poziomu 1.1821, pomimo zwiększającego się bezrobocia w Unii Europejskiej. Według Eurostatu, bezrobocie w strefie euro w drugim kwartale wzrosło o 2,9%, a w całej Unii o 2,7%. Oznacza to najgwałtowniejszy spadek od rozpoczęcia zbierania danych w 1995 roku. Zmniejszająca się liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i opanowanie drugiej fali zachorowań na COVID-19 może przełożyć się na umocnienie dolara na początku przyszłego tygodnia.

Wykres przedstawiający zmianę kursu EUR/USD w ciągu 5 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here