Naga MarketsKurs dolara (USD) straci nawet 7%. Zyska kurs euro, funta i złotoNegocjacje na szczycie Unii Europejskiej zakończyły się dopiero we wtorek o świcie – pakiet wsparcia ma wynosić 750 mld EUR, ale wysokość bezzwrotnych pożyczek, czyli grantów ma wynieść 390 mld EUR. Największym beneficjentem pomocy będą Włochy, co zdecydowanie zmniejszyło ryzyko rozpadu strefy euro. Tym samym na fali optymizmu zyskują ryzykowne aktywa w tym euro, a silnie traci dolar i frank. Eksperci z dużych banków prognozują wzrost pary EUR/CHF do poziomu 1,15 oraz deprecjację dolara nawet o 7% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

  • EUR/CHF z celem na dwuletnie maksima
  • Dolar amerykański pod silną presją sprzedających. Zyska na tym euro, funt, złoto i dolar australijski

Bycze nastawienie do EUR/CHF – Credit Agricole

Kurs EUR/CHF kontynuuje aprecjację w wyniku większego apetytu na ryzykowne aktywa zdenominowane w EUR, co w ocenie ekspertów może być kontynuowane, jeśli sytuacja nadal będzie wskazywać na poprawę w zakresie przepływów kapitału związanego z aktywami ryzyka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Historycznie rzecz biorąc, sytuacja w zakresie przepływów kapitału zawsze była silnym motorem napędowym dla pary EUR/CHF, zwłaszcza w środowisku, w którym różnice polityczne prawdopodobnie nie zmienią się istotnie – napisano w raporcie.

Dodatkowo, spora ilość spekulacyjnych długich pozycji na CHF sugeruje, że ryzyko spadkowe dla CHF związane z ich redukcją również pozostaje wysokie. Wszystko to przemawia za dalszym, ale stopniowym wzrostem kursu EUR/CHF. Rekomendujemy wzrost do poziomu 1,15 – dodano.

Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURCHF na interwale dziennym, tradingview

Dolar amerykański spadnie o około 7% w ciągu następnego roku – Standard Chartered

Eksperci ze Standard Chartered ds. zarządzania majątkiem przedstawili swoją najnowszą prognozę dla rynku globalnego. Prognozują, że w wyniku spadku awersji na ryzyko dolar amerykański (USD) ulegnie deprecjacji od 5 do 7 procent w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Największymi beneficjentami słabszego dolara będzie przede wszystkim złoto. Również w najbliższych miesiącach powinny zyskiwać waluty tj. euro, dolar australijski oraz funt szterling – wskazano w raporcie.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.
Kurs indeksu dolara DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs indeksu dolara DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here