Naga MarketsDolar (USD) pozostanie silny także w przyszłym roku, nie zaszkodzi mu nawet podpisanie częściowego porozumienia w wojnie handlowej między USA i Chinami, uważają ankietowani przez Reutera. W przypadku, gdyby do tego doszło, greenback może stracić jedynie 1-2%.

Nacisk Chin nie poszedł na marne

Chiny zabiegały o usunięcie w „fazie pierwszej” umowy handlowej więcej ceł nałożonych eksport do USA. Zabiegi te przyniosły pozytywny skutek, pojawiła się bowiem zgodna na usunięcie dodatkowych taryf celnych.

– Jeśli Chiny i USA osiągną fazę pierwszą [porozumienia], obie strony powinny wycofać istniejące dodatkowe taryfy w tej samej proporcji jednocześnie w oparciu o treść umowy, co jest ważnym warunkiem osiągnięcia porozumienia – powiedział Gao Fen, rzecznik Ministerstwa Handlu ChRL.

Rynek akcji na historycznych maksimach

Doniesienia o potencjalnym zakończeniu wojny handlowej przyniosły optymizm na rynek akcyjny. Na Wall Street notowane są historyczne maksima.

Z kolei indeks dolara (DXY) zakończył październik ze stratą, gdzie zniesione zostały zyski z poprzednich dwóch miesięcy. Wszystko przez wzrost nastawienia na ryzyko. Wciąż jednak DXY znajduje się niemal na 2-procentowym plusie od początku roku.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Krótkoterminowy optymizm?

Jane Foley, starszy strateg walutowy w Rabobank przedstawia w tym roku jedne z najbardziej trafnych prognoz odnośnie rynku walutowego. Wydarzenia dotyczące wojny handlowej skomentowała w ten sposób:
– Obawiamy się, że ten optymizm dotyczący handlu nie przetrwa. Myślę, że musisz zadać sobie pytanie o drugą fazę umowy handlowej i to, jak trudno naprawdę będzie przejść przez niektóre z bardziej kontrowersyjnych części sporów.

Zobacz też: GetBack w latach 2017-2018 stracił 2,9 mld zł. Sprawozdanie finansowe ujrzało światło dzienne

– Spodziewamy się, że będziemy mieć większą awersję do ryzyka i może dojść do kolejnej rundy ruchu z rynków wschodzących oraz powrotu do dolara, powiedzmy w horyzoncie 3-6 miesięcy – dodała Foley.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here