Dolar (USD/PLN) silnie w górę, jednak nadal pod 3,75 zł. Kurs euro, funt i frank idą w jego śladyŚrodowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) nie przestraszyło inwestorów kupujących złotego, jednak czwartkowe umocnienie dolara amerykańskiego I przechylanie się rynków w kierunku awersji do ryzyka sprawia, że waluty rynków wschodzących tracą, a razem z nimi polski złoty. W efekcie, kurs dolara (USD/PLN) rośnie o 0,6%, frank (CHF/PLN) umacnia się o 0,3%, a euro (EUR/PLN) i funt (GBP/PLN) również korygują środowe i wtorkowe spadki.

Finax
  • Kursy walut w czwartek, 4 lutego 2021 roku, prezentują się następująco: euro kosztuje 4,4951 zł, dolar 3,7471 zł, frank 4,1563 zł i funt 5,0928 zł
  • Dolar dzięki rentownościom obligacji amerykańskich wraca w czwartek do wzrostów, na czym traci złotówka
  • USD/PLN walczy dzisiaj z poziomem 3,75 zł, który nadal stanowi istotny opór

Kurs dolara pokona 3,75 zł? USD/PLN mocno w górę

Kurs dolara amerykańskiego kontynuując umocnienia na międzynarodowych rynkach rośnie również w stosunku do polskiej złotówki. Para walutowa USD/PLN zyskuje dzisiaj prawie 0,6% i zalicza test poziomu 3,75 zł, który stanowi obecnie ważną strefę oporu. Próba pokonania poziomu jak na razie okazała się jednak nieudana, nie zmienia to jednak faktu, że dolar nadal trzyma się wspomnianej strefy.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka szwajcarskiego wraca nad 4,15 zł

Drugi z kolejności pod względem wzrostu do polskiego złotego jest kurs franka szwajcarskiego, który rośnie o 0,3% i powraca nad poziom 4,15 zł. Ten został wybity w pierwszej części tygodnia i cena w środę testowała go od dołu, co mogło sugerować, że będzie pełnił rolę nowego oporu, jednak czwartkowa wyprzedaż polskiej złotówki sprawia, że frank znowu znajduje pole do umocnienia.

Sytuacja nadal nie jest jednak rozstrzygnięta ani jasna i poziom 4,15 zł nadal będzie przykuwać uwagę inwestorów.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Euro nadal poniżej 4,50 zł. Czy kurs EUR/PLN wróci nad ważny poziom?

Od prawie półtoramiesięcznych dołków odbija również kurs euro, który rośnie o 0,2% w trakcie czwartkowej sesji, jednak poziom 4,50 zł nadal pełni rolę oporu. Chociaż jeszcze niedawno wydawało się, że w momencie spadku pary walutowej EUR/PLN poniżej poziomu 4,50 zł, Narodowy Bank Polski może dokonać aktywnej interwencji na rynku walutowym w celu osłabienia złotówki, to nic takiego nie miało miejsca.

Jednocześnie wczorajsze posiedzenie RPP nie rzuciło więcej nowego światła na przyszłe działania instytucji w zakresie polityki monetarnej, ta przypominała jedynie, że jeżeli uzna to za stosowne może interweniować na rynku walutowym.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta utknął poniżej 5,10 zł

Najskromniejsza wzrosty notuje dzisiaj funt szterling, który rośnie w tym momencie o 0,15%, a jego kurs wynosi 5,09 zł. Oznacza to, że wybita w pierwszej części tygodnia strefa 5,10 zł nadal pełni rolę oporu i testowana jest od dołu.

Patrząc na poniższy wykres widać, że może stanowić mocno barierę blokującą kupujących, w związku z czym nie można wykluczyć w dalszej korekty spadkowej, między innymi w kierunku poziomu 5,05 zł.

W czwartek warto spodziewać się wzmożonej zmienności na funcie szterlingu związanej z posiedzeniem Banku Anglii, który ma podjąć decyzję w sprawie stóp procentowych i rzucić więcej światła na przyszłe działania związane z polityką monetarną.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dj industrial | notowania giełdowe | notowania dow jones | kryptowaluty kursy | kurs eur |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here