Naga MarketsDolar (USD/PLN) poniżej 3,70 zł, kurs euro (EUR/PLN) pokonuje 4,50 złPoczątek nowego tygodnia na rynkach walutowych wygląda obiecująco dla polskiego złotego. Notowania rodzimej waluty mają szansę na odbicie w górę po poprzednim, spadkowym tygodniu. Gotowość do powrotu do zwyżek widać na wykresie BOSSAPLN, który rozpoczął dzisiejszą sesję od delikatnej zwyżki i obecnie znów przekracza poziom 88,80 pkt.

Kurs dolara spada poniżej 3,70 zł, kurs euro również w dół

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja na konkretnych parach walutowych z polskim złotym. W przypadku pary USD/PLN poprzedni tydzień upływał pod znakiem próby ustabilizowania notowań powyżej poziomu 3,70. Niemniej, piątkowa sesja zakończyła się tuż powyżej tej bariery, co otworzyło drogę stronie podażowej do jego pokonania. Dzisiaj rano notowania USD/PLN spadają już do okolic 3,6980.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku notowań EUR/PLN, gdzie w poprzednim tygodniu nie doszło do trwałego przełamania psychologicznej bariery na poziomie 4,50. To wywołało reakcję sprzedających i zejście notowań dzisiaj do okolic 4,49. W przypadku tej pary walutowej, przecena jest delikatniejsza, ponieważ na globalnych rynkach walut notowania EUR/USD o poranku rosną i to głównie dolar pozostaje pod presją podaży.

Pisząc o globalnych rynkach, warto wspomnieć o tym, że dzisiaj ze względu na lokalne święta nie funkcjonują giełdy w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Chinach. Zwłaszcza brak Amerykanów powinien istotnie przełożyć się na obniżoną aktywność inwestorów.

Tymczasem w Polsce kalendarz danych makro jest dzisiaj godny uwagi. Na szczególne zainteresowanie zasługują dane dotyczące inflacji CPI za styczeń, które pojawią się o godzinie 10:00. Z kolei o 9:00 pojawi się odczyt Wskaźnika Przyszłej Inflacji wg BIEC, zaś o 14:00 opublikowane zostaną dane dotyczące bilansu płatniczego.

Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here