Naga MarketsDolar (USD/PLN) i kurs euro (EUR/PLN) wyhamowały spadki. Ochłodzenia na Wall StreetJedną z kluczowych reguł inwestowania jest ta, która mówi o tym, żeby nie walczyć z dominującym trendem. Tak, jakkolwiek może on się wydawać dziwny, irracjonalnym i tak dalej, i tak dalej… To Pan Rynek ma zawsze rację, co później dobrze widać w rocznych podsumowaniach, jakie większość z nas dopiero co ma za nami.

Kurs dolara pogłębia minima z 2018 roku

Tu warto wspomnieć też o regule tzw. względności ceny, gdzie nie jest istotne po ile wchodzimy, a w jakiej fazie rynkowego momentum to robimy. Najważniejsze, aby wsiąść do szybkiego pociągu, najlepiej tego nowoczesnego, niż jakiejś starej lokomotywy. Tymczasem większość inwestorów szuka okazji w tanich, dość wyeksploatowanych składach, licząc, że będą one w stanie rywalizować z tymi nowoczesnymi. Może tylko wtedy, kiedy tamte będą na chwilowym przeglądzie, a nie o to chyba w tym chodzi – zamiast krótkich korekt wzrostowych, łapmy dłuższe trendy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wprawdzie powyższa narracja bardziej dotyczy rynków akcji i giełdowych indeksów, niż walut, ale także tu nie brak schematu trendowego. Dolar jest słaby bo…. wiele można tu wymieniać. Teoretycznie coraz łatwiej jest o argumenty, co może sugerować, że większość wątków jest zdyskontowana, ale dolar jest… nadal słaby.

Czy chcemy z tym walczyć? Nie oznacza to, że mamy ignorować informacje mogące mieć na to wpływ. Już jutro wieczorem odbędą się wybory uzupełniające do Senatu w Georgii od których może wiele zależeć w amerykańskiej polityce w najbliższych dwóch latach…

Schłodzenie nastrojów na Wall Street wyhamowało odbicie złotego

Jutrzejsze wybory uzupełniające do Senatu w stanie Georgia budzą coraz większe emocje. Zwycięża narracja, że pełnia władzy dla Demokratów nie byłaby dobrą informacją dla Wall Street, biorąc pod uwagę, że Joe Biden zapowiadał w kampanii prezydenckiej podwyżki podatków dla korporacji, czy też przyspieszenie działań mających rozbicie nadmiernego monopolu spółek technologicznych. Wyższe wydatki z budżetu (Demokraci planowali szerokie programy infrastrukturalne) będą sygnalizować dalszą słabość dolara.

Wykres dzienny EURPLN

Wahnięcie nastrojów na Wall Street lekko osłabiło złotego na koniec sesji, chociaż poniedziałek należy zaliczyć do udanych. Uwagę zasługuje siła walut naszego regionu CEE3 opisywana w poprzednim wpisie (także ze względu na lepsze odczyty indeksów PMI). Na szerokim rynku EURUSD pozostaje przy 1,23, nie dając tym samym jakichś negatywnych sygnałów dla PLN.

Wykres dzienny USDPLN


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here