Naga Marketsnapis na klawiaturze USDJPYNocne informacje odnośnie osiągniętego wstępnego porozumienia w sprawie budowy muru na granicy USA-Meksyk zdecydowanie poprawiły inwestorom nastroje, gdyż oddala to widmo drugiego zamknięcia rządu.


Dolar zyskuje do jena, Nikkei wyraźnie w górę

Przewodniczący Senatu Richard Shelby powiedział, że amerykańscy prawodawcy zgodzili się na wszystkie 7 ustaw niezbędnych do utrzymania otwartych agencji rządowych, w tym Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który nadzoruje ochronę granic.

Japoński indeks Nikkei wzrósł aż o 2,64 proc., jen osłabił się do najniższych poziomów w tym roku, a dolar australijski przerwał złą passę i przestał tracić na wartości.

Dodatkowo wciąż optymizmu dodaje wyrażone chęć ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa spotkania się z chińskim przywódcą w sprawie rozmów odnośnie umów handlowych. Wydaje się, że tutaj też idzie ku lepszemu, na co wskazuje również rynek coraz niżej wyceniając notowania kontraktu na indeks strachu VIX. Te spadły poniżej 16 pkt. i znajdują się na najniższym poziomie od października. Niemniej jednak do średniej z trzeciego kwartału ubiegłego roku jeszcze trochę brakuje, czyli do wpłynięcia przez indeks na spokojne wody.

O ile temat USA wpływa pozytywnie na rynki, to wciąż nic uspokajającego nie pojawiło się w temacie Brexitu. Dziś premier May wygłosi oświadczenie w Parlamencie w sprawie rozwodu z Unią Europejską, najprawdopodobniej prosząc o więcej czasu odnośnie renegocjacji umowy z UE.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here