Naga MarketsSymbol dolara amerykańskiego stworzony z żółtych liczba na czarnym tleDolar amerykański zyskuje wobec polskiego złotego nieprzerwanie od siedmiu dni. To najdłuższy taki rajd od sierpnia 2016 roku. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tych wzrostów kurs dolara wzrósł dziś do 3.8380 a więc do poziomów nie widzialnych od października 2018 roku. 


Spoglądając stricte technicznie na notowania pary walutowej USD/PLN dostrzec można także, iż w efekcie obecnej, niezwykle dynamicznej aprecjacji dolara amerykańskiego, kurs wybił górą z trwającej od drugiej połowy października ub.r. konsolidacji, której górne ograniczenie zbiegało się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, a dolne z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych wzrostów. Mogłoby to doprowadzić do sytuacji, w której dolar amerykański będzie najdroższy od kwietnia 2017 roku. Realnym zasięgiem dla ewentualnej aprecjacji USD wydają się tu bowiem nawet okolice poziomu 3.9050.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej USDPLN
USDPLN Weekly

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPoznaj finalistów nominowanych w konkursie Invest Cuffs 2019
Następny artykułBlok po 22 – 11 lutego 2019: GBP/USD, GBP/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here