Naga MarketsDolar (USD) mocno traci, po wznowieniu rozmów o pakiecie fiskalnymDolar rozpoczyna piątek kolejnymi stratami, po tym jak Biały Dom zdecydował się na powrót do negocjacji w sprawie pakietu stymulującego gospodarkę. Oznacza to, że Donald Trump musiał ustąpić Demokratom, których poparcie jest potrzebne do wprowadzenia mniejszych programów pomocowych.

  • Partia Demokratyczna chce uzgodnienia caościowego pakietu pomocowego.
  • Prezydent USA chce szybkie wprowadznia pomocy dla linii lotniczych.
  • Indeks dolara spada o 0,26%.

Trump wycofuje się ze swojej decyzji

Po swojej zaskakującej decyzji o przerwaniu rozmów z przedstawicielami Partii Demokratycznej, prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił, że jest skłonny wprowadzić klika oddzielnych pakietów fiskalnych skupionych na danym sektorze. Szybko okazało się, że Trump nie będzie mógł wprowadzić swoich pomysłów w życie bez wcześniejszych konsultacji z opozycją.

Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zapowiedziała, że Demokraci nie poprą programu pomocowego dla linii lotniczych, jeżeli wcześniej nie zostanie ustalony szerszy pakiet pomocy gospodarce.

Zobacz również: ING: Inwestorzy spodziewają się braku porozumienia. Funt (GBP) traci impet

Nie ma samodzielnego projektu bez większego pakietu. Zawsze jestem optymistką. Może prezydent widząc reakcję na jego odejście od stołu, ma okazję, by wrócić do rozmów po to, by zawrzeć z nami umowę – i im szybciej tym lepiej. – mówi Pelosi.

Inwestorzy wciąż niepewni

Donald Trump przyznał, że trwają negocjacje dotyczące szerokiej pomocy gospodarce.

Znowu zaczęliśmy rozmawiać. I rozmawiamy o liniach lotniczych i mówimy o większym pakiecie niż same linie lotnicze. Mówimy o pakiecie zawierającym  1200 dolarów na osobę, mówimy o innych rzeczach. – powiedział Trump w wywiadzie dla Fox News.

Na fali nowych informacji napływających z Kongresu dolar traci w stosunku do większości najważniejszych walut. Kurs EUR/USD zyskuje w piątek 0,27%, przekraczając poziom 1,1790. Jeszcze lepiej radzi sobie frank szwajcarski, który rośnie w stosunku do dolara o 0,37%, a kurs GBP/USD zyskuje „jedynie” 0,12%.

Wykres przedstawiający zmianę wartości indeksu dolara w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here