Naga Markets
Dolar umiera, kupuj Bitcona, złoto i srebro, twierdzi Robert Kiyosaki
Robert Kiyosaki, autor bestsellerów o tematyce finansowej

Popularny inwestor i autor bestsellerowych książek o tematyce finansowej, w tym “Rich Dad, Poor Dad”, Robert Kiyosaki, podzielił się w mediach społecznościowych swoją opinią sugerującą, że „dolar amerykański umiera” i że zamiast niego lepiej skupować obecnie Bitcoina, srebro oraz złoto.

Bitcoin, srebro i złoto to sposób na umierającego dolara, zdaniem Kiyosakiego

Kiyosaki wśród powodów uśmiercania przez rząd Stanów Zjednoczonych dolar amerykańskiego wymienia między innymi zbyt długi okres utrzymywania stóp procentowych na rekordowo niskich poziomach, co zachęcało do zwiększania zadłużenia kraju w celu kupna większej ilości obligacji.Ostatecznie miało wywołać to wysoką inflację, której jesteśmy obecnie świadkami i zmusić do dynamicznego podnoszenia stóp procentowych (rynki spodziewają się trzeciej podwyżki o 0,75 p.p. w tym tygodniu). W efekcie, obsługa rozdmuchanego długu robi się zbyt droga i może wywołać poważne problemy gospodarcze.

Rozwiązaniem tego problemu – przynajmniej dla inwestorów – ma być kupno złota, srebra oraz Bitcoina:

Wcześniej Kiyosaki podzielił się tę samą myślą, stwierdzając, że Bitcoin stał się teraz tak istotny jak nigdy, ponieważ realna inflacja wzrosła o 16%, a nie o zapowiadane 7%. Wspominał również, że dług USA jest niebotyczny i że ostatnie podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną zniszczą amerykańską gospodarkę.

XTB


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Kiyosaki chwali zaprogramowaną stabilność BTC

Jednym z powodów, dla których Kiyosaki promuje Bitcoina, jest zaprogramowana komputerowo pewność i stabilność BTC. Wspominał o tym podczas wywiadu udzielonego już dwa lata temu inwestorowi kryptowalutowego Anthony’emu Pompliano. Już wtedy z jego ust mogliśmy usłyszeć, że obok Bitcoina, liczy się tylko srebro i złoto.

Wspomniał o halvingu BTC, który odbywa się co cztery lata i obcina nagrody górników przez pół. Poza tym Bitcoin ma stałą podaż 21 milionów monet i nie można jej zmienić, chyba że zgodzi się na to ponad połowa górników, ale oni nigdy tego nie zrobią, zdaniem Kiyosakiego.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here