Naga MarketsDolar umacnia się na szerokim rynku, zmienny sentyment w AzjiPoniedziałek przynosi kolejne umocnienie się dolara na szerokim rynku, ale zmiany nie są wielkie. W grupie G-10 silniejsze są tylko NZD (za sprawą spekulacji nt. przejęcia firmy Tilt Renewables), oraz CAD i GBP (temu ostatniego sprzyjają doniesienia o szybszym od spodziewanego wcześniej procesie szczepień).

Dolar zyskuje względem innych walut, wątek z rynku długu rzutuje na rynki akcji

Dobre zachowanie się USD tłumaczone jest utrzymującymi się wysoko rentownościami amerykańskich obligacji. Po tym jak w piątek wybite zostało nowe maksimum przy 1,64 proc. (dla papierów 10-letnich), dzisiaj cofnięcie jest kosmetyczne (1,62 proc.). Rodzi to obawy, że presja może utrzymać się do zaplanowanego na środę posiedzenia FED. Dzisiaj wieczorem (godz. 18:45) zaplanowane zostało wystąpienie prezydenta Joe Bidena, które ma być poświęcone wdrażaniu przyjętego pakietu fiskalnego. Pozornie nic ciekawego dla rynków, ale raczej nie doprowadzi to do ustabilizowania się tematu rentowności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wątek z rynku długu rzutuje na rynki akcji, choć tu nie widać nadmiernej nerwowości, a raczej dalszą rotację w stronę spółek value, co po raz kolejny podkreśliło lepsze zachowanie się indeksu DJIA. W Azji sentyment jest zmienny. W nocy opublikowane zostały lepsze od oczekiwanych dane z Chin dotyczące dynamiki sprzedaży detalicznej, oraz produkcji przemysłowej, ale nie przekłada się to na podbicie nastrojów. Poza lokalnymi tematami (działania Ludowego Banku Chin) swoje robią też nikłe oczekiwania, co do zaplanowanego szczytu USA-Chiny na Alasce, po tym jak Amerykanie przedstawili listę niepożądanych chińskich spółek technologicznych.

W przypadku EURUSD notujemy cofnięcie do 1,1930 po tym jak piątkowy handel zakończył się przy 1,1960 po nieudanej próbie złamania 1,19. W depeszach agencyjnych przebijają się dwa wątki: lockdown we Włoszech, oraz przegrana CDU w wyborach lokalnych w Badenii-Wirtembergii i Nadrenii-Palatynacie, co może zapowiadać ciekawe koalicje po jesiennych wyborach do Bundestagu. Wpływ tych informacji jest jednak dość ograniczony.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator forum parkiet | dolar amerykański | kurs dolara live | kurs euro usd | lotos gielda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here