Naga MarketsDolar tymczasowo się umocni, by potem opaść - prognozy MUFGDolara ma czekać krótkoterminowe umocnienie w w najbliższych tygodniach według analityków Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG). Jednak ma to być jedynie tymczasowa przecena przed spodziewanym osłabieniem waluty. Ma na tym zyskać zarówno euro, jak i funt.

  • Wciąż kluczowa dla dolara jest rosnąca rentowność obligacji
  • Umocnienie USD dzięki temu zjawisku wpływa także m.in. na ceny złota
  • Ma to być jednak jedynie krótkoterminowa przecena przed osłabieniem USD w późniejszej części roku

Kurs euro i funta zyska w tym roku względem dolara wg MUFG

Dolar ma nadal zyskiwać w krótkim terminie zdaniem MUFG. Stać ma za tym przede wszystkim wzrost rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych. Jeszcze pod koniec lutego przekroczyła ona chwilowo poziom 1,55%. Obecnie oscyluje ona wokół poziomu 1,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
O skali zwyżki świadczy fakt, że jeszcze na początku rentowność amerykańskich obligacji wynosiła nieco ponad 0,9%.

Głównym zjawiskiem na rynkach finansowych w ostatnich tygodniach był trwający wzrost rentowności obligacji skarbowych. – zauważyli analitycy MUFG. – Choć wzrastała ona już od października, to tempo zwyżki przyspieszyło w ostatnich tygodniach.

Dalsza likwidacja pozycji na rynku walutowym zapewni więcej wsparcia dolarowi amerykańskiemu w krótkim terminie, chociaż postrzegamy to jako tymczasowa korekta na Forexie raczej niż długotrwałe odbicie dolara wspierane rosnącą rentownością amerykańskich obligacji.

Należy jednak zaznaczyć, że prognozy MUFG zakładają umocnienie dolara wyłącznie w krótkim terminie. Jeśli spojrzymy na przedstawione na początku marca przewidywania banku, dolar ma jeszcze w nadchodzących miesiącach tracić względem większość walut G7.

Kurs euro względem dolara ma w opinii analityków banku zyskiwać sukcesywnie z kwartału na kwartał. Po II kw. 2021 r. kurs EUR/USD ma osiągnąć poziom 1,24 dol., by potem wzrosnąć do 1,25 dol. w III kw. i 1,26 dol. na koniec IV kw. 2021 r.

Zobacz również: Jak kupić euro (EUR) w Plus500?

Podobna sytuacja ma czekać funta, który ma według prognoz MUFG wyznaczyć nowe 5-letnie maksima w okolicach 1,459 dol. na koniec I połowy 2021 roku. Potem, ma go czekać konsolidacja i osunięcie się do 1,448 dol. na koniec roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda jsw | notowania orlen | pkn orlen akcję | btc wykres | stooq eur pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here