Naga MarketsFlaga Kanady z widocznym liściem klonuSłabnący w ostatnich dniach dolar traci jeszcze więcej w reakcji na popołudniową publikację raportu dotyczącego wrześniowej dynamice inflacji konsumenckiej. Ta, jak wiemy zawiodła oczekiwania analityków. Gorzej jest również w Kanadzie.


Kanadyjskie dane zostały jakby pominięte przez rynek. Tak wynika przynajmniej z pierwszych minut po publikacji z godziny 14:30, która ponownie wstrząsnęła dolarem.

Słabsze wyniki amerykańskiej inflacji konsumenckiej wyraźnie przysłaniają obraz handlującym na USDCAD. A przecież również Kanada nie ucieszyła nas znakomitymi danymi. Indeks cen nieruchomości spada w sierpniu o 0,1 pp, a jego dynamika wynosi obecnie równe zero procent.

wykres zmian w poziomie dynamiki kanadyjskiego indeksu cen nieruchomości
źródło: Statisticas Canada

Reakcja rynku

Jak można podejrzewać, na parze USDCAD pierwsze skrzypce gra osłabiony dolar. Mimo wszystko rynek próbuje skorygować spadki wynikłe z reakcji na opublikowane o godzinie 14:30 dane:

Wykres USDCAD z zaznaczoną formacją flagi
źródlo: TradingView

EURCAD testuje strefę oporu w rejonie 1,5100 jednak bycza presja najwyraźniej wyczerpuje się w tym miejscu. Cross wyraźnie odbija się od równego poziomu i pomimo gorszych danych z Kanady, koryguje ostatnie wzrosty:

Wykres EURCAD z zaznaczoną strefą oporu w rejonie 1,5100Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here