Naga MarketsDolar traci w poniedziałek: kurs funta (GBP/USD) i euro (EUR/USD) mocno w góręW poniedziałek sentyment na rynkach jest lepszy, co przekłada się na osłabienie dolara na szerokim rynku, chociaż zmiany nie są duże. Najmocniejsze korona norweska i funt brytyjski zyskują odpowiednio 0,57 proc. i 0,54 proc. Lepsze nastroje to wynik doniesień, że Boris Johnson i Ursula von der Leyen zamierzają kontynuować rozmowy ws. nowej umowy handlowej, dzięki której udałoby się uniknąć bezumownego Brexitu. Portal Politico pisze jednak, że oznacza to, jakoby strony miały być bliżej porozumienia.

  • Rynek liczy też na to, że w tym tygodniu uda się przyjąć pakiet fiskalny w USA – dzisiaj w Kongresie przedstawiony ma zostać ponadpartyjny projekt zakładający wydatki rzędu 908 mld USD.
  • Wpływ na nastroje ma też decyzja FDA zatwierdzająca szczepionkę Pfizer/BioNTech na terenie USA, chociaż to była raczej formalność.
  • Niepokój mogą budzić informacje z Niemiec o wprowadzeniu od najbliższej środy tzw. twardego lockdownu (tylko sklepy z podstawowymi artykułami i zakaz zgromadzeń), który ma potrwać do 10 stycznia.
  • Na rynku nerwowo zrobiłoby się wtedy, kiedy inne kraje poszłyby śladem Niemiec, a na to się raczej nie zanosi.

Kurs funta (GBP/USD) – wybicie z formacji flagi

Notowania GBPUSD złamały z impetem górne ograniczenie krótkoterminowego kanału spadkowego, oraz powróciły ponad ważny poziom 1,34. To sygnalizuje gotowość do testowania maksimum z 4 grudnia przy 1,2538 w ciągu kolejnych dni. Niemniej ten rynek cechuje ogromna zmienność będąca wynikiem doniesień wokół rozmów nad nową umową handlową. W poniedziałek rynek zareagował pozytywnie na informacje, że negocjacje są kontynuowane, chociaż nie oznacza to, że szanse na kompromis wzrosły.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBPUSD

Kurs euro (EUR/USD) – wracamy na szczyty…

Do zeszłotygodniowych szczytów na EURUSD pozostało zaledwie 20 pipsów. Jeżeli dobry sentyment na rynkach się utrzyma, to wybicie rejonu 1,2176 nie powinno być większym problemem. Zeszłotygodniowe posiedzenie EBC pokazało, że decydenci nie widzą problemów z nazbyt mocnym euro na rynkach. Być może dopiero za jakiś czas słabość dolara stanie się punktem do wspólnej dyskusji przedstawicieli banków centralnych. I dopiero tego typu spekulacje mogą stać się pretekstem do korekty.

Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here