Naga MarketsIndeks dolara przełamał wczoraj 200-okresową średnią EMA w skali dziennej w reakcji na gołębią retorykę komunikatu Rezerwy Federalnej (Fed) i najnowszą projekcję wskazującą na niższy poziom stóp procentowych w przyszłości. Aktualnie członkowie FOMC spodziewają się, że koszt pieniądza w 2019 roku pozostanie na niezmienionym poziomie, podczas gdy jeszcze w grudniu prognozy wskazywały na dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku. Deklaracje te pokrywają się z gołębim zwrotem w retoryce banku, który nastąpił na początku tego roku. Co więcej, Fed potwierdził swój plan zakończenia redukcji sumy bilansowej oraz wyraził swoją mniej optymistyczną ocenę koniunktury gospodarczej w USA. Pomimo solidnej kondycji amerykańskiego rynku pracy, widać spowolnienie wzrostu aktywności gospodarczej. Istotne złagodzenie nastawienia w polityce pieniężnej spotkało się z silną wyprzedażą dolara. EUR/USD powrócił wczoraj w okolice tuż poniżej 200-okresowej średniej EMA w skali dziennej.
Złoty umacniał się wczoraj na fali lepszych danych o produkcji przemysłowej w Polsce i mniejszego popytu na dolara. Dziś z Polski napłynęły dane o sprzedaży detalicznej, która wzrosła w lutym o 6,54% w ujęciu rocznym wobec oczekiwanego wzrostu o 6,3% r/r, co pozytywnie nastraja odnośnie wyników sprzedaży detalicznej w kolejnych miesiącach, które dodatkowo wspierać będzie wysokie tempo wzrostu wynagrodzeń. Wsparciem dla PLN pozostają także wzrost produkcji budowlano-montażowej w lutym o 15,1% w skali roku.

Kurs euro do złotego – EUR/PLN

 Ostatnie dni charakteryzowały się umocnieniem złotego względem euro, co sprowadziło notowania EUR/PLN poniżej kluczowych średnich kroczących EMA (50-,100- i 200-okresowej) w skali dziennej. Kurs znajduje się poniżej dolnego ograniczenia chmury ichimoku, co może stać się impulsem do  dalszego pogłębienia spadków i powrotu w okolice dolnego zakresu szerszego przedziału wahań 200-okresowa średnia EMA w skali D1wyznacza najbliższy opór w rejonie 4,2935.
EUR/PLN D1

Kurs euro do dolara – EUR/USD

EUR/USD przełamał wczoraj linię poprowadzoną po lokalnych szczytach w skali D1 począwszy od IX.2018 roku w reakcji na gołębie tony Fed. Po raz kolejny para wyhamowała  wzrosty tuż poniżej 200-okresowej średniej EMA w skali D1, która historycznie stanowiła silny opór w dłuższym terminie. Wobec braku planów podwyżek stóp procentowych w 2019 roku w USA, słabszy sentyment do dolara może się utrzymać. Najbliższe wsparcie wyznacza 100-okresowa średnia EMA na poziomie 1,1376.
EUR/USD D1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here