Naga MarketsKurs dolara (USD) w dół w oczekiwaniu na Fed, Marek RogalskiDolar amerykański kolejną sesję z rzędu jest najsłabszą walutą G8, tracąc w oczekiwaniu na posiedzenie Fed. Wieczorem Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych i najprawdopodobniej zakomunikuje utrzymanie ich niskiego poziomu w perspektywie kolejnych lat. Marek Rogalski w środowej odsłonie programu Świat Walut zastanawia się jak posiedzenie banku przełoży się na wycenę głównych par walutowych.

  • Kurs dolara w środę traci najsilniej do AUD i NZD osuwając się o 0,4% oraz 0,35%
  • Na słabości USD korzysta między innymi S&P 500 futures odbijający o 0,4% i pokonujący poziom 3400 pkt.
  • W połowie tygodnia w górę pnie się również złoto oraz ropa naftowa wyceniana w stosunku do dolara amerykańskiego

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro, czyli ostrożnie ze wzrostami? Czy dolar na pewno będzie tracił

Zmiany na rynku walut przed wieczornym posiedzeniem FED są kosmetyczne, chociaż dolar jest słaby. W przestrzeni G-10 gorzej wypada tylko funt, co akurat nadmiernie nie zaskakuje – wątek Brexitu zaczyna być jak tykająca bomba z ustawionym zegarem (za niecałe 4 miesiące). Wczoraj Wall Street zamknęła się na lekkich plusach, ale po raz kolejny inwestorzy w Azji nie zarazili się optymizmem i indeksy lokalnych giełd przeszły w dryf – komentował Marek Rogalski.

Decyzja FOMC dotycząca stóp procentowych zostanie opublikowana o 20:00 czasu polskiego, natomiast konferencja prasowa z udziałem szefa Fed-u, Jerome Powella, rozpocznie się pół godziny później.

Wygląda na to, że niektórzy inwestorzy mają problem z określeniem ryzyka, jakie mogą ze sobą nieść dzisiejsze sygnały z FED. Dobrze było to widać wczoraj po zachowaniu się EURUSD, który powrócił poniżej 1,1850 niejako wbrew zachowaniu się innych par walutowych – dodawał główny ekonomista DM BOŚ.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here