Naga MarketsKurs dolara (USD) w dół w oczekiwaniu na Fed, Marek RogalskiDolar amerykański kolejną sesję z rzędu jest najsłabszą walutą G8, tracąc w oczekiwaniu na posiedzenie Fed. Wieczorem Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych i najprawdopodobniej zakomunikuje utrzymanie ich niskiego poziomu w perspektywie kolejnych lat. Marek Rogalski w środowej odsłonie programu Świat Walut zastanawia się jak posiedzenie banku przełoży się na wycenę głównych par walutowych.

  • Kurs dolara w środę traci najsilniej do AUD i NZD osuwając się o 0,4% oraz 0,35%
  • Na słabości USD korzysta między innymi S&P 500 futures odbijający o 0,4% i pokonujący poziom 3400 pkt.
  • W połowie tygodnia w górę pnie się również złoto oraz ropa naftowa wyceniana w stosunku do dolara amerykańskiego

Kurs euro, czyli ostrożnie ze wzrostami? Czy dolar na pewno będzie tracił

Zmiany na rynku walut przed wieczornym posiedzeniem FED są kosmetyczne, chociaż dolar jest słaby. W przestrzeni G-10 gorzej wypada tylko funt, co akurat nadmiernie nie zaskakuje – wątek Brexitu zaczyna być jak tykająca bomba z ustawionym zegarem (za niecałe 4 miesiące). Wczoraj Wall Street zamknęła się na lekkich plusach, ale po raz kolejny inwestorzy w Azji nie zarazili się optymizmem i indeksy lokalnych giełd przeszły w dryf – komentował Marek Rogalski.

Decyzja FOMC dotycząca stóp procentowych zostanie opublikowana o 20:00 czasu polskiego, natomiast konferencja prasowa z udziałem szefa Fed-u, Jerome Powella, rozpocznie się pół godziny później.

Wygląda na to, że niektórzy inwestorzy mają problem z określeniem ryzyka, jakie mogą ze sobą nieść dzisiejsze sygnały z FED. Dobrze było to widać wczoraj po zachowaniu się EURUSD, który powrócił poniżej 1,1850 niejako wbrew zachowaniu się innych par walutowych – dodawał główny ekonomista DM BOŚ.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here