Naga MarketsDolar traci w czwartek. Kurs USD wygrywa tylko z CHF, EUR i JPYCzwartek przynosi korektę dolara na większości ustawień. W grupie G-10 amerykańska waluta wygrywa tylko z jenem, euro, frankiem i koroną szwedzką, a najbardziej przegrywa wobec korony norweskiej, walut Antypodów, oraz dolara kanadyjskiego.


Cena ropy kłuczowym wątkiem

Kluczowym wątkiem jest dzisiaj rano ropa, która odbija dzięki splotowi kilku informacji – podjęcia przez Rosję decyzji o nie zwiększaniu wydobycia surowca w kontekście takiego ruchu podjętego przez Arabię Saudyjską, spekulacjach o możliwościach Donalda Trumpa, który chce zażegnać wojnę cenową na tym rynku, a także informacjach Bloomberga, że  Chiny chcą wykorzystać niskie ceny surowca do zwiększenia swoich strategicznych rezerw. W efekcie siła NOK i CAD, ale i także RUB dzisiaj nie zaskakuje.

Informacje wokół COVID-19 są nieco z boku,  gdyż rynek został już przygotowany na negatywne statystyki, zwłaszcza dla USA, za sprawą słów prezydenta USA sprzed dwóch dni (czekają nas „bolesne tygodnie”). Niemniej w dłuższym horyzoncie nie da się ich ignorować. Zwłaszcza, że za dwa dni mamy kolejny weekend, który zwyczajowo przynosił pogorszenie nastrojów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here