Naga MarketsDolar traci w czwartek, kurs euro i frank korzystają z osłabienia USDNa rynkach utrzymuje się nieznaczny apetyt na ryzyko po uroczystym podpisaniu umowy handlowej USA-Chiny, chociaż analiza jej szczegółów i mieszane komentarze raczej nie dają podstaw do nowej fali optymizmu. O ile Trump i jego administracja twierdzi, że rozmowy nt. drugiej fazy porozumienia rozpoczną się już wkrótce i mogą dotyczyć transferu technologii i polityki chińskich subsydiów, o tyle nieformalne sygnały z Chin (dziennik Global Times) mówią o tym, że relacje i tak pozostaną szorstkie, a kolejna faza negocjacji być może w ogóle się nie rozpocznie. Zwłaszcza, że Amerykanie dają też do zrozumienia, że wpierw będą patrzeć Chińczykom na ręce, a potem zastanowią się nad obniżeniem ceł. To tylko rozejm wynikający z politycznego pragmatyzmu obu stron, a nie poważna umowa handlowa.

Nie przeszkadza to jednak w próbie rozegrania odbicia bardziej ryzykownych walut. W defensywie jest dzisiaj JPY, słabszy jest też USD, natomiast stabilny pozostaje CHF (tutaj rynek rządzi się zupełnie innymi prawami, a jednym z kluczy są spekulacje wokół możliwości SNB). Odbicie widać na walutach Antypodów (AUD i NZD), ale już słabiej zachowuje się CAD. Lekko zyskuje chiński juan, choć teraz kluczowe mogą być jutrzejsze dane nt. PKB za IV kwartał, które poznamy w piątek w nocy

Kurs euro w górę do dolara: EUR/USD ponad spadkową linią trendu

Wskazania płynące z dziennego oscylatora RSI 9 okazały się być celne, wczoraj doszło do naruszenia linii spadkowej trendu na EURUSD rysowanej od początku roku. Nie dała ona jednak wiele nowego paliwa do zwyżek i notowania utknęły wokół 1,1160. Dzisiaj o godz. 13:30 poznamy zapiski z grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego – rynek będzie szukał potwierdzenia scenariusza braku zmiany stóp procentowych w tym roku. Ważniejsze może okazać się wieczorne wystąpienie szefowej EBC, Christine Lagarde, jakie zaplanowano na godz. 19:00. Z punktu widzenia AT rynek ma przestrzeń do dalszej zwyżki, chociaż mocny opór to już strefa 1,1175-85.

Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here