Naga MarketsKursy walut euro, dolar, funt i frankPoznaliśmy już minutki FOMC, które okazały się być bardziej jastrzębie niż się tego spodziewali analitycy. Dolar słabnie, podobnie jak indeksy w Stanach i Europie, reagując jednak głównie na rosnące napięcia związane z wojną handlową, a nie na samą publikację minutes, które przeszły przez rynek raczej bez echa. Co jeszcze warto wiedzieć w czwartek, 21 listopada? Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.


FOMC bez zaskoczenia dla rynku, dolara i giełdy

Zdaniem większości członków FOMC obecny poziom stóp procentowych jest właściwie dopasowany do prognoz gospodarczych oraz zapowiadanego wyhamowania dynamiki. Część przedstawicieli Komitetu nalegała, aby wyraźnie podkreślić, że dalsze obniżki nie będą miały miejsca – takowe wywołać może jedynie pogorszenie obecnych projekcji i „znaczne spowolnienie” rozwoju gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
W treści protokołów nie znalazły się żadne informacje, których do tej pory Rezerwa Federalna (FED) oraz FOMC nie komunikowały rynkowi. Obserwatorzy zastanawiają się jak na politykę banku centralnego wpłynie potencjalne porozumienie handlowe z Chinami, które na pewno rozluźni napięcia gospodarcze, jednak Jerome Powell komentował w październiku, że instytucja z całą pewnością nie myśli o podwyżce stóp procentowych w dłuższym horyzoncie czasowym.

Indeksy giełdowe w dół – S&P 500 po teście 3100 pkt.

W trakcie środowej sesji notowania S&P 500 zamykały się ze stratą 0,4%, chwilowo testując jednak poziomy poniżej 3100 pkt. i próbując powracać pod dotychczasowe historyczne maksima rysowane w pierwszej części miesiąca. Podobną skalę spadków obserwowano na indeksie Dow Jones oraz technologicznym Nasdaqu. Wszystkie trzy główne benchmarki amerykańskiej giełdy mają za sobą dwa dni spadków z rzędu i odsuwają się od historycznych maksimów.

W tym samym czasie WIG20 traci czwartą sesję z rzędu i w trakcie czwartkowego handlu zmniejsza swoją wartość o ponad 0,8%. Poziom 2180 pkt. został ponownie naruszony i jeżeli deprecjacja się utrzyma wtedy indeks najprawdopodobniej przetestuje poziom 2160 pkt., gdzie wypada ważne wsparcie wyznaczane przez dołki majowe.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here