Naga MarketsDolar traci przez FED, EUR/USD próbuje wybijać 1,08 USD. Kurs waluty USA jednak niezagrożony w długim terminieDługoterminowo decyzja FED o nielimitowanym QE (na razie opartym o obligacje skarbowe i zabezpieczone hipotekami, ale wydaje się, że jest kwestią czasu rozszerzenie go na pozostałe aktywa, jak obligacje komercyjne, czy ETFy) może być odbierana, jako sygnał psucia własnego pieniądza, na czym straci dolar. 


Kurs dolara traci, do końca jego dominacji jednak jeszcze daleko

Czy to zakończy prymat amerykańskiej waluty nad innymi? Nie do końca, gdyż koronawirus może być tylko zapalnikiem dla innych problemów, które mogą nadwyrężyć pozycję innych walut.

W krótkim terminie sprawa wydaje się prosta. W przestrzeni G-10 dolar nieznacznie zyskuje dzisiaj tylko z dolarem kanadyjski, oraz funtem. To powoduje, że na koszyku FUSD nie udało się na razie złamać kluczowego oporu…

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Kurs euro próbuje wybijać powyżej 1,08 USD

Spoglądając na inne waluty, uwagę zwraca EURUSD, który próbuje dzisiaj wykonać ruch podobny do tego z piątku, czyli wybicie ponad 1,08. Kluczowe może okazać się to, gdzie wypadnie zamknięcie dziennej świecy – czy ponad 1,0777, czyli dołkiem z 20 lutego?

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here