Naga Markets

kurs dolaraDolar słabnie w wyniku propozycji Trumpa dot. zerwania negocjacji z Demokratami ws. czwartego pakietu fiskalnego. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Ruch Donalda Trumpa mocno zaskoczył wczoraj wieczorem rynki finansowe
  • Amerykańska waluta słabnie na szerokim rynku. W grupie G-10 najmocniejsze są NOK, AUD i GBP
  • Dalszy rozwój sytuacji w krótkim terminie będzie zależeć od popołudniowego sentymentu na Wall Street

Inwestorzy oczekują na wieczorne zapiski z wrześniowego posiedzenia FED

Ruch Donalda Trumpa, który “poinstruował” Republikanów, aby zerwali rozmowy z Demokratami nad czwartym pakietem fiskalnym do czasu rozstrzygnięcia listopadowych wyborów, mocno zaskoczył wczoraj wieczorem rynki finansowe.

– W zamian za to, prezydent wezwał do szybkiego przyjęcia przez Kongres programu wsparcia branży lotniczej (25 mld USD), oraz małego biznesu (135 mld USD). Jego zdaniem Senat powinien też szybko przegłosować nominację sędzi Amy Coney Barrett do Sądu Najwyższego – oznajmił ekspert BOŚ.

Na posunięcia Trumpa mocno zareagowała wczoraj Wall Street (S&P500 od swojego szczytu spadł o ponad 90 pkt.), chociaż podczas sesji w Azji kontrakty odrobiły część strat. Na rynku walutowym obserwowaliśmy podbicie dolara, ale było ono umiarkowane. Dzisiaj ruch ten jest wymazywany – amerykańska waluta słabnie na szerokim rynku.

W grupie G-10 najmocniejsze są NOK, AUD i GBP, co może świadczyć o chęci do ponownego podejmowania ryzyka. W przypadku GBPUSD powróciliśmy ponad poziom 1,29, po tym jak wczoraj brytyjskiej walucie zaszkodziły doniesienia, jakoby strona unijna dała do zrozumienia, że nie będzie trzymać się terminu deadline’u w negocjacjach na 15 października – dodał.

Na parze EUR/USD popyt doprowadził do draśnięcia bariery 1,18, ale wieczorem podaż boleśnie sprowadziła notowania poniżej wspomnianych 1,1750. Dzisiaj rano rynek próbuje odbijać, ale sytuacja nie jest klarowna.

Dalszy rozwój sytuacji w krótkim terminie będzie zależeć od popołudniowego sentymentu na Wall Street, oraz interpretacji wieczornych zapisków z wrześniowego posiedzenia FED. Jeżeli popyt doprowadzi do szybkiego powrotu w okolice 1,18, to będzie to pozytywny sygnał na kolejne dni. Natomiast im dłużej będziemy tkwić wokół 1,1750, tym większe może być ryzyko mocnego zejścia poniżej 1,1695 – podsumował.

Bossa

Zobacz również inne audycje:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs funta spadł o ponad 15 gr. a dolar o 12 gr. Ile kosztuje euro i frank?
Następny artykułForever Entertainment planuje co najmniej 11 premier ‘dużych’ gier w IV kw.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here