Naga MarketsObserwowana wczoraj słabość dolara jest coraz wyraźniejsza – amerykańska waluta traci praktycznie na całym szerokim rynku. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dzisiaj najmocniejsze są waluty Antypodów, które odrabiają straty poniesione w reakcji na “gołębie” przekazy z RBA i RBNZ
  • Nadal dobrze radzi sobie korona norweska, ale już nie szwedzka. Mocny jest funt – GBPUSD ponownie znalazł się ponad poziomem 1,30
  • Przed nami kluczowa debata telewizyjna Trump-Biden (w nocy z czwartku na piątek)

Od kilku dni pozytywnie na tle innych walut wyróżnia się euro

Dzisiaj najmocniejsze są waluty Antypodów, które odrabiają wczorajsze straty poniesione w reakcji na “gołębie” przekazy z RBA i RBNZ. Nadal dobrze radzi sobie korona norweska, ale już nie szwedzka. Mocny jest funt – GBPUSD ponownie znalazł się ponad poziomem 1,30, chociaż w tematach brexitowych nie pojawiło się nic nowego.

Słabość dolara nie idzie zbytnio w parze z optymizmem na Wall Street. Ten można powiedzieć, że jest umiarkowany – wczoraj mieliśmy odreagowanie wcześniejszego spadku indeksów, ale nie było ono duże. Inwestorzy próbują rozegrać wątek czwartego pakietu fiskalnego, ale trudno spekulować tylko samymi nadziejami – oznajmił ekspert BOŚ.

Wczoraj minął termin ultimatum, jaki wyznaczyła Donaldowi Trumpowi, spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Niemniej wieczorem agencje zacytowały jej wypowiedź, że intensywne rozmowy nadal będą prowadzone, gdyż strony są coraz bliżej osiągnięcia kompromisu. Jej zdaniem istnieją szanse na domknięcie tematu do końca tego tygodnia.

Co ciekawe, czołowa polityk Demokratów dodała też, że liczy na to, że Kongres przepracuje też dodatkowe wsparcie w związku z pandemią i to jeszcze w przyszłym tygodniu. Jak interpretować te słowa? Czy to klasyczne mydlenie oczu przed wyborami, które odbędą się już 3 listopada? Wiele na to wskazuje. Po sygnałach, że rozmowy są zaawansowane, żadna ze stron nie będzie chciała stworzyć wrażenia, że to z jej winy zostały zerwane. Zwłaszcza, że przed nami kluczowa debata telewizyjna Trump-Biden (w nocy z czwartku na piątek) – dodał.

Od kilku dni pozytywnie na tle innych walut wyróżnia się euro. W przypadku EURUSD wybiliśmy ważny opór przy 1,1830. Wczoraj pokonany został kolejny ważny etap w procesie emisji wspólnego długu – KE wyemitowała euroobligacje o wartości 17 mld EUR z których środki mają zostać przeznaczone na unijne programy socjalne (SURE).

Zgłoszony popyt był gigantyczny, co pokazuje, że rynek dość pozytywnie ocenia kierunek tych działań – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here