Naga MarketsKurs dolara stracił blask. Notowania EUR/USD na 11-tygodniowym szczycieRynki w tym tygodniu żyją nadzieją na ożywienie gospodarcze po spustoszeniu jakie wywołały skutki epidemii koronawirusa. Zyskują na tym waluty ryzykowne, a tracą bezpieczne przystanie. Kurs euro do dolara wzniósł się dziś na 11-tygodniowe maksima i znalazł się około 20-pipsów od poziomu 1,12 USD. Jakie są dalsze perspektywy dla greenbacka?

  • Rynki optymistycznie podchodzą do wsparcia gospodarek przez rządy
  • Napięcia na linii USA i Chiny oraz zamieszki w Stanach Zjednoczonych nie zniechęcają inwestorów
  • Dolar oraz inne bezpieczne przystanie tracą od początku tygodnia

Optymizm mimo zagrożeń

Inwestorzy pokładają nadzieję, że banki centralne będą nadal kupować obligacje rządowe i inne aktywa finansowe, aby chronić swoje gospodarki przed pandemią koronawirusa. W przypadku Europejskiego Banku Centralnego (EBC) rynki oczekują, że pandemiczny program zakupów (PEPP) zostanie w tym tygodniu rozszerzony o około 500 mld euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Napięcia w stosunkach Stanów Zjednoczonych i Chin stanowią obecnie spore ryzyko geopolityczne. Wprowadzenie polityki bezpieczeństwa dla Hongkongu spotkało się ze sprzeciwem USA, jednakże reakcja Donalda Trumpa nie była tak silna, jak się spodziewano.

Donald Trump ma teraz do rozwiązania wewnętrzny problem. Chodzi o fale protestów w całym kraju po śmierci czarnoskórego mężczyzny w areszcie policyjnym. Prezydent USA powiedział, że wyśle wojsko, by powstrzymać przemoc na ulicach, jeśli lokalne władze nie odzyskają kontroli.

– Umocnienie walut powiązanych z towarami i osłabienie bezpiecznych przystani sugeruje, że apetyt inwestorów pozostał wspierany kolejny dzień – powiedział Charalambos Pissouros, starszy analityk w JFD Group.

Kurs dolara dalej słaby

Notowania euro w relacji do dolara umacniają się 6. dzień z rzędu i dotarły dziś do poziomów widzianych w okolicach połowy marca br. Maksima sesji na EUR/USD wypadają nieco ponad 20-pipsów od poziomu 1,12 USD, a najbliższa strefa oporu usytuowana jest wokół 1,1220.

Wykres dzienny pary walutowej EUR/USD

Zniżkujący kurs dolara w koszyku walut indeksu DXY pokonał wczoraj wsparcie przy 98,30. Dziś spadki są kontynuowane i niedźwiedzie mają teraz otwartą drogę w kierunku 96,60.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny indeksu dolara (DXY)

W przypadku cofnięcia, oprócz przełamanego w tym tygodniu wsparcia, opór stanowić może strefa w okolicach 98,80 – 99,10.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here