Naga MarketsDolar traci 3. sesję z rzędu. Kurs franka i euro korzystają z osłabieniaKurs dolara rozpoczął tydzień od strat – waluta w obliczu rosnących oczekiwań na bodźce fiskalne została osłabiona głównie przez środowisko risk-on. Dalszy rozwój sytuacji w USA pozostaje głównym czynnikiem wpływającym na krótkoterminowe nastroje rynkowe.

  • Osłabienie dolara nabiera tempa, oczekiwanie na pakiet stymulacyjny
  • Kurs euro (EUR/USD) testuje poziom 1,2100
  • Kurs funta z dobrymi perspektywami w krótkim terminie
  • Dolar australijski powiązany z ceną rudy żelaza

Kurs dolara spada, słabe dane dotyczące zatrudnienia

Po rozczarowujących danych o zatrudnieniu w ubiegłym tygodniu rynki zwiększyły swoje oczekiwania co do solidnego pakietu stymulacyjnego w USA, a rajd ku szczytowi może opierać się na spełnieniu tych oczekiwań w miarę omawiania kolejnych szczegółów planu pomocy w nadchodzących dniach. Z perspektywy walutowej powinno to nadal wspierać zarówno scenariusz reflacyjny, jak i narrację o niskich realnych stopach procentowych w USA (ponieważ oczekiwania inflacyjne pozostają wspierane, a krótkoterminowe rentowności są ograniczone).

Te artykuły również Cię zainteresują
Połączenie tych dwóch czynników sugeruje, że niedźwiedzi nastrój dotyczący dolara jest nadal aktualny. Dzisiejszy kalendarz jest bardzo spokojny – jednym mówcą z Rezerwy Federalnej będzie dziś James Bullard, który wygłosi komentarz na temat polityki monetarnej. Analitycy ING wątpią, by odbiegał on od ostrożnego stanowiska prezentowanego w ostatnich komunikatach Fed, więc wpływ na rynek walutowy nie powinien wielki.

Kurs euro: Małe szanse na znaczny wzrost

Kurs EUR/USD korzysta z ogólnego osłabienia dolara i wygląda na to, że może dziś przetestować poziom 1,2100. Niemniej jednak, o ile w tym tygodniu nie nastąpi poprawa w zakresie szczepień w UE i nie pojawią się oznaki złagodzenia ograniczeń związanych z koronawirusem bądź lepszych danych o liczbie zarażonych ludzie, euro nie będzie w stanie osiągnąć najlepszych wyników w krajach G10. W strefie euro kalendarz jest również bardzo spokojny.  Rano ogłoszono satysfakcjonujące dane dotyczące eksportu Niemiec.

Kurs funta: Perspektywy krótko- i średnioterminowe pozostają dobre

Trend spadkowy na EUR/GBP zatrzymał się w okolicach 0,8750/0,88000, chociaż utrzymująca się rozbieżność w szybkości szczepień pomiędzy tymi dwoma regionami sugeruje, że niedźwiedzie nastawienie na tej parze jest nadal uzasadnione.

Kurs dolara australijskiego: Waluta powiązana z odbiciem rudy żelaza

Dolar australijski zyskał na wartości dzięki odbiciu rudy żelaza, co pomogło mu przetrwać zawirowania po gołębim wydźwięku posiedzenia Banku Rezerw Australii w ubiegłym tygodniu. Oczekuje się, że popyt na rudę żelaza w Chinach wzrośnie po święcie Księżycowego Nowego Roku, a globalna reflacja również załagodzi obawy o nadwyżkę podaży surowca. Zdaniem analityków ING, jakiekolwiek dalsze oznaki siły rudy będą kluczowe dla australijskiej waluty, ponieważ konfrontacja z dolarem nowozelandzkim może być wkrótce bardzo zacięta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | notowania pgnig | kurs dolara forex | bitcoin kurs forum | akcje pkn orlen |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here