Dolar traci 0,6 proc. do złotego, euro, funt i frank także pod kreską we wtorek 20 października
Pary walutowe z polskim złotym

W poniedziałek polski złoty kontynuował złą passę i tracił do głównych walut. Dziś o pranku również było widać słabość PLN, jednak w godzinach popołudniowych złotówka zdołała wyjść na plus. Aktualnie dolar traci najmocniej bo aż 0,6% do złotego, a euro, funt i frank także znajdują się pod kreską. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka odrabia straty do głównych walut
  • Złoty na plusie w ujęciu do dolara, franka, euro i funta
  • Dolar traci ponad 0,6% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8550 zł 20.10.2020, godzina 16:40
Kurs euro EURPLN 4,5640 zł 20.10.2020, godzina 16:40
Kurs funta GBPPLN 4,9999 zł 20.10.2020, godzina 16:40
Kurs franka CHFPLN 4,2560 zł 20.10.2020, godzina 16:40

Kurs dolara do złotego testuje opór przy 3,89 zł

Dziś w godzinach popołudniowych dolar traci do złotego. Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN odbija od oporu przy poziomie 3,89 zł. Jeżeli sprzedający utrzymają przewagę, istnieje szansa na ponowne zejście w kierunku wsparcia przy 3,77 zł, gdzie ostatni pojawiła się reakcja popytu.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wróci poniżej 5 zł?

Na kursie funta do złotego mogliśmy w ostatnim czasie obserwować wyraźne wzrosty. Notowania wybiły się powyżej poziomu 5 zł, jednak dziś obserwujemy cofnięcie. Aktualnie notowania balansują na wysokości okrągłego poziomu. To w jaki sposób zamknie się dzisiejsza świeca D1 może nadać kierunek na najbliższe kilka sesji. Cofniecie poniżej wspomnianej bariery, może prowadzić nawet do korekty w kierunku 4,89 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro pod kreską we wtorek

Kurs euro do złotego zaczął dzisiejszą sesję od wzrostów, jednak w godzinach popołudniowych to złotówka ma przewagę. Patrząc technicznie ma wykres D1, notowania odbijają się od oporu przy 4,57 zł. Jeżeli sentyment nie zmieni się do końca dnia, istnieje szasna na wykonanie korekty spadkowej po ostatnich silnych wzrostach. W przeciwnym razie, wybicie górą może prowadzić do ataku na marcowe szczyty.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN cofa po ustanowieniu lokalnych szczytów

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się dziś nieznacznie pod kreską. Co prawda notowania CHF/PLN rozpoczęły dzień do wzrostów, jednak aktualnie obserwujemy cofnięcie. Kluczowe powinny w tej chwili być okolice poziomu 4,25 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej tali spadkowej. W przypadku zamknięcia się poniżej istnieje szansa na korektę po ostatniej silnej zwyżce.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here