Naga MarketsAktywacja podaży na rynku dolara amerykańskiego miała decydujący wpływ na trendy głównych par na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin, jednak indeks reprezentujący siłę tej waluty (cenowy) zatrzymał się na ważnych wsparciach tworzonych przez wewnętrzną linię prezentowanego niżej kanału.

Tym samym można obecnie oczekiwać jakiś prób umocnienia USD, co zresztą widać już na samym indeksie ale i na głównych parach. W skrajnym przypadku to umocnienie może być korektą całego, budującego się od 19 lipca ruchu w dół, a to miałoby istotny wpływ na trendy głównych par.

Jeśli chodzi o eurodolara, to ostatnie kilkanaście godzin handlu upłynęło pod znakiem dużej wahliwości, a to nie jest dobra sytuacja dla strategii typowo trendowych.

Z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej kurs omawianej pary zbliżył się do dolnych ograniczeń prezentowanej na powyższym wykresie ważnej strefy oporów i obecnie zaczyna się nico mocniej cofać. Roboty inwestycyjne uruchomione na danych 15 min dwukrotnie w ostatnich kilkunastu godzinach „wypięły” długie pozycje i obecnie są poza rynkiem.

Ostatnia transakcja zakończyła się ok. 10 pipsową stratą, co oczywiście należy zawsze brać pod uwagę w działalności inwestycyjnej. Jakie są obecnie rokowania dla omawianej pary ? Moim daniem scenariusz wzrostowy w dłuższym terminie wydaje się w dalszym ciągu bardziej prawdopodobny, a dla mnie jego potwierdzeniem byłoby pokonanie okolic 1.1745. W krótkim terminie sytuacja wydaje się otwarta i dużo będzie zależeć od zachowania kursu EUR/USD względem wsparcia na 1.1705 (geneza patrz powyższy wykres). Jeśli wsparcie to zostanie pokonane, to obawiałbym się rozbudowywania trendu bocznego z dolnym ograniczeniem znajdującym się co najmniej na 1.1640. Taki hipotetyczny trend boczny pokazałem na poniższym wykresie.

Co zatem można w obecnej sytuacji zrobić ? Moim zdaniem jeśli mówimy o robotach inwestycyjnych, to te nastawione na trend wzrostowy można uruchomić po pokonaniu 1.1745 lub w okolicach wsparć na 1.1640 w zależności od tego co nastąpi jako pierwsze.

Jeśli chodzi o omawianą wczoraj parę NAD/USD, to nastąpiło wybicie górą z dużej, prezentowanej w ostatnim raporcie konsolidacji, co otwiera drogę do realizacji scenariusza wzrostowego.

W krótkim terminie rynek ten wszedł w korektę, co może być ruchem powrotnym do pokonanych oporów. Taka interpretacja będzie właściwa dopóki nie pokonamy wsparcia na 0.68. Jeśli chodzi o roboty inwestycyjne, to ten na danych 15 min zamknął już pro wzrostową pozycję inkasując ok. 15 pipsów zysku.

Moim zdaniem, w dalszym ciągu robot ten (1.1_EFIX_T_long) jest właściwym rozwiązaniem dla inwestorów oczekujących kontynuacji wzrostów i jeśli takowe się pojawią ponownie wróci on na rynek otwierając długie pozycje. Przy takich założeniach dalsze utrzymywanie tego robota „w grze” wydaje się zasadne. Z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej sygnałem kontynuacji wzrostów będzie pokonanie 0.6850, co powinno otworzyć drogę co najmniej do okolic 0.6888.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here