Naga MarketsDolar testuje okolice 3,77 zł, a euro spada do 4,54 złKursy walut w czwartek rano. Czwartkowa sesja  przynosi umiarkowaną zmienność polskiej złotówki w stosunku do analizowanej codziennie na portalu Comparic grupy walut najbardziej popularnych w gronie importerów. Największą aprecjację notuje JPYPLN (+0,09%), nieznacznie zyskuje także dolar (+0,05%). Słabiej radzą sobie CZKPLN, EURPLN oraz SEKPLN w stosunku do których złotówka nieznacznie się umacnia.

  • Szwedzka korona spada poniżej 0,45 zł.
  • Kontynuacja osłabienia na euro, kurs: 4,545 zł.
  • Dolar już na poziomie 3,77 zł.
  • Nieznaczny wzrost kursu japońskiego jena.
  • Czeska korona utrzymuje okolice 0,1776 zł.

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Zmiany procentowe walut popularnych wśród importerów w czwartek rano

Umiarkowana zmienność na kursach walut popularnych w gronie importerów w czwartek przed 11:00. Niezłą postawę notuje przede wszystkim japoński jen, który w odniesieniu do polskiej złotówki zyskuje 0,09%. Kurs EUR/PLN zyskuje traci mniej więcej 0,1%, nieco większe osłabienie obserwujemy na szwedzkiej koronie (-0,26%). Bez większych zmian pozostaje kurs amerykańskiego dolara USD/PLN (-0,06%) oraz czeskiej korony, który pozostaje na niewielkim minusie (-0,06%).

Symbol Ostatni kurs Zmiana Zmiana w %
JPYPLN 0.03438 0.00003 0.09%
USDPLN 3.7705 0.001770 0.05%
CZKPLN 0.17762 -0.00011 -0.06%
EURPLN 4.5454 -0.0059 -0.13%
SEKPLN 0.4459 -0.0011 -0.26%

Kursy wybranych walut w czwartek. Stan na godzinę 11:00. Źródło: tradingview.com

Japoński jen konsoliduje na wsparciu

Kolejny dzień w drugim tygodniu maja nie przynosi większej zmienności na parze walutowej japoński jen polska złotówka. Kurs zatrzymał się w okolicach poziomu zaznaczonego na wykresie niebieską linią 0,03435 zł i na ten moment nic nie wskazuje na powrót zmienności na kursie. Po niezłym początku miesiąca i wzroście w okolice 0,0347 zł, para walutowa zanotowała dynamiczny jednoprocentowy spadek. Ciągle możliwy jest jednak powrót do poziomów z ubiegłego tygodnia.

Japoński jen w konsolidacji
Notowania japońskiego jena od początku maja. Źródło: tradingview.com

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Dolar odbija od 3,74 zł, kierunek 3,81 zł

Słabe sesje na amerykańskim dolarze przynajmniej w krótkim terminie dobiegły końca. Kurs dynamicznie odbił od wsparcia, nieznacznie poniżej poziomu 3,74 zł, naruszył już okolice 3,77 zł i wyraźnie zmierza w okolice 3,8 zł, gdzie gościł jeszcze kilka dni temu. Korekta na amerykańskich indeksach zdecydowanie wspiera umacnianie waluty zza oceanu.

Dolar odbija od wsparcia
Notowania dolara od początku maja. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Kursy walut. Dolar skazany na przecenę, euro i funt będą rosły?

Czeska korona nieznacznie poniżej wsparcia, złotówka co raz mocniejsza

Ostatnie sesje giełdowe przynoszą znaczny spadek zmienności na parze walutowej czeska korona – polska złotówka. Okolice 0,1777 zł wyraźnie przyciągają kurs i bardzo ciężko przewidzieć, jaki kierunek obiorą notowania. Ciągle możliwa pozostaje ponowna próba testu szczytu z 10 maja, kiedy kurs po dynamicznym wzroście wspiął się w okolice 0,1785 zł.

Czeska korona w konsolidacji
Notowania czeskiej korony od początku maja. Źródło: tradingview.com

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Autor również poleca: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here